Nuo 2015 m. siūloma taikyti užstato sistemą plastikinei ir metalinei tarai (0)

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Nuo 2015 m. Lietuvoje bus superkama ne tik stiklo, bet ir metalinė, plastikinė tara – PET buteliai, skardinės. Ją supirkti būtų įpareigotos visos didesnės šalies parduotuvės. Tokie pakeitimai numatomi Aplinkos ministerijos parengtame Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo papildymo projekte.

Šiuo metu dar neaišku, kokio dydžio depozitas būtų taikomas plastikinei ir metalinei pakuotei, tačiau užstato dydis turėtų būti pakankamai didelis, kad žmonės norėtų naudotis sistema.

Siūloma, kad užstatas už parduodamų gaminių pakuotes vartotojams ar gaminių naudotojams galės būti grąžinamas grynaisiais pinigais arba jiems suteikiama teisė įsigyti prekių už sumą, lygią užstato dydžiui.

Lietuvoje nuo 2006 m. taikoma 25 centų užstato sistema daugeliui pakartotinio naudojimo stiklinių alaus butelių. Sistema itin veiksminga, nes gamintojams pakartotiniam naudojimui grąžinama ir į sąvartynus nepatenka apie 85–90 proc. šios taros.

Aplinkos ministerija ruošiasi peržiūrėti nuo 2006 m. nekeistą užstato dydį stiklinei tarai.

2009 m. atliktos šalies gyventojų apklausos duomenimis, kad užstato sistema atsirastų ne tik buteliams, bet ir kitai tarai, pritarė 74 proc. apklaustųjų.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė