Kaune prasidėjo medžioklės ir aplinkos paroda „Sprendimų ratas 2013“ (nuotraukos) (0)

„Sprendimų ratas 2013“ | Kauno rajono savivaldybės nuotr.

„Sprendimų ratas 2013“ | Kauno rajono savivaldybės nuotr.

Šiandien, spalio 3 d., Aleksandro Stulginskio universitete prasidėjo tris dienas vyksianti miško, medžioklės ir aplinkos paroda „Sprendimų ratas 2013“. Tarp daugiau kaip 100 asociacijų, organizacijų, bendrovių yra ir keliolika Kauno rajono atstovų.

Jau šeštą kartą vykstančioje parodoje dalyvauja daugiau kaip 100 firmų, asociacijų, organizacijų, apie 200 augintojų, gamintojų  ir tautodailininkų ne tik iš visos Lietuvos, bet ir Čekijos, Latvijos, Estijos. „Sprendimų ratas“ yra vienintelė tokio pobūdžio paroda šalyje, padedanti susipažinti su besikeičiančia aplinka, naujomis aplinkosaugos idėjomis, miškininkystės, medžioklės bei aplinkos tvarkymo temomis.

Parodos atidaryme dalyvavęs Aleksandro Stulginskio universiteto rektorius Antanas Maziliauskas teigė, kad tarptautinės parodos puikiai įtvirtina mokslo, studijų ir verslo partnerystę.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pasidžiaugė, kad pakaunėje nuo seno puoselėjamos gražios žemdirbystės, miškininkystės, aplinkotvarkos tradicijos. Aplinkosauginę veiklą Obelynėje kadaise vystė legendinis profesorius Tadas Ivanauskas. Rajono teritorijoje veikia ne tik A.Stulginskio universitetas, bet ir Miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija, Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės institutas.

Jau keletą metų parodoje ypač aktyviai dalyvauja jaunieji miško bičiuliai, suvažiuojantys iš visos Lietuvos. Jie siūlo jaunimui savo žinias pasitikrinti akcijose „Piešiu mišką“ ir „Pažink mišką“.

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos rengiamoje ekspozicijoje galima pasigrožėti puikias medžioklės trofėjais, pasidalinti kelionių įspūdžiais, paragauti patiekalų iš žvėrienos, įsigyti medžioklės atributikos ir gaminių iš kaulo, odos, kailio.

Aukštaitijos, Dzūkijos ir Žemaitijos regionų medžiotojai ant laužo verda žvėrienos sriubą, o Šilutės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos nariai – žuvienę.

Žymiai gausesnė nei pernai šiemet miško ir komunalinio ūkio technikos ekspozicija. Kuo pasidomėti ras ir žemės savininkai, ūkininkai, privačių namų savininkai.

Ypač gausi parodos šviečiamoji programa. Trisdešimt keturi seminarai ir trys konferencijos pačiomis įvairiausiomis temomis turėtų sulaukti parodos lankytojų ir dalyvių dėmesio.

Spalio 4 dieną, 11 val., ASU IV rūmų salėje vyks konferencija „Darnios energetikos planai ir veiksmai Kauno rajone“.

Bendras parodos „Sprendimų ratas 2013“ – plotas 2,7 ha. Visų renginių, vyksiančių spalio 3–5 dienomis Aleksandro Stulginskio universitete, lankymas nemokamas.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė