V.Noreikai bus suteiktas emerito garbės vardas (1)

V.Noreika | T.Vinicko (DELFI) nuotr.

V.Noreika | T.Vinicko (DELFI) nuotr.

Jau netrukus Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre prasidėsiančios šventinės Džiuzepės Verdžio savaitės metu, spalio 5 d. prieš spektaklį „Otelas“, operos solistui Virgilijui Noreikai bus iškilmingai suteiktas Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) emerito garbės vardas. Toks vardas teikiamas pirmą kartą Lietuvos teatrų istorijoje.

„Virgilijus Noreika yra išskirtinė figūra Lietuvos operoje. Iki šių metų sausio V. Noreika buvo tiesiogiai susijęs su teatru – pastaraisiais metais jis buvo vokalo pedagogas konsultantas, iki tol – Operos studijos vadovas. Nekalbant apie ilgus metus, atiduotus teatrui, dainuojant pagrindines partijas operos scenoje ir vadovaujant pačiai įstaigai. Norėjome išsaugoti simbolinį ryšį tarp LNOBT ir V. Noreikos – parodyti, kad jo vieta teatre išlieka tokia pat solidi, kaip buvo iki tol. Taip kilo sumanymas įsteigti garbės emerito vardą ir pirmuoju laureatu paskelbti V. Noreiką.“ – sako LNOBT vadovas Gintautas Kėvišas.

Emerito garbės vardo suteikimas teatrų bendruomenėje – retas reiškinys, emerito statutas labiau sietinas su akademine visuomene, universitetais, dvasininkija. Vis dėlto emeritų menininkų – ne tik solistų, bet ir dirigentų, režisierių, net vadybininkų – esama Niujorko Metropolitano operoje, Prahos teatre.

LNOBT buvo sukurtos ir patvirtintos emerito garbės vardo suteikimo nuostatos, kurios yra gana griežtos – vien jau darbo trukmė turi būti ne mažesnė nei 20 metų.

Pagal nuostatas LNOBT emerito garbės vardas gali būti suteikiamas baigiantiems arba jau baigusiems savo kūrybinę veiklą operos ir baleto solistams, dirigentams ir kitiems meno veikėjams, kurių meninė ir sceninė veikla paveikė Lietuvos kultūros raidą, prisidėjo prie LNOBT misijos ir kūrybinių tikslų įgyvendinimo.

LNOBT emeritas turi teisę dalyvauti teatro Tarybos posėdžiuose, kviečiamas į iškilmingus teatro renginius.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė