V.Gedvilas ir V.Gapšys traukiasi iš Seimo vadovybės (5)

V.Gedvilas | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

V.Gedvilas | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Darbo partijos (leiboristų) nariai Vydas Gedvilas ir Vytautas Gapšys traukiasi iš leidžiamosios valdžios vadovybės. V.Gedvilas palieka Seimo Pirmininko kėdę, V.Gapšys – vicepirmininko.

Darbo partijos frakcijos Seime seniūnas Viktoras Uspaskichas pareiškė, kad taip pat palieka savo pareigas.

Toks sprendimas priimtas šiandien, spalio 2 dienos vakarą per neeilinį Darbo partijos tarybos posėdį.

Rytoj, spalio 3 dieną, Seime įregistruotas Seimo nario V.Gapšio pašalinimo iš Seimo Pirmininko pavaduotojo svarstymas.

Pagal valdančiosios koalicijos sutartį, abi šios pareigybės priklauso Darbo partijai.

„Suprantu susiklosčiusią situaciją, ir manau, kad aš, kaip jaunas, demokratiškas, civilizuotas vadovas turiu priimti civilizuotus  sprendimus, todėl šioje situacijoje turiu pasitraukti. Todėl paprašiau tarybos leidimo atsistatydinti iš užimamų pareigų Seime ir suspenduoti save partijos pirmininko poste. Šį mano prašymą taryba suprato ir jam pritarė”, — kalbėjo V. Gapšys.

„Solidarizuodamasis su savo pirmuoju pavaduotoju V. Gapšiu priėmiau sprendimą pasitraukti iš Seimo Pirmininko posto. Aš ir toliau dirbsiu su komanda, kartu mes nuveikėme nemažai darbų ir tikiu, kad galėsiu juos tęsti naujose pareigose, kurias man pasiūlė partija. Be kita ko, turėjau ir tam tikrų asmeninių motyvų pasitraukti“, — sakė V. Gedvilas.

V. Gapšio siūlymu laikinąja partijos vadove buvo patvirtinta Loreta Graužinienė. Ji, kaip partijos vadovė, taip pat bus siūloma į Seimo Pirmininkės postą.

„Visomis jėgomis dirbsiu dėl partijos ir dėl mūsų komandos tol, kol to reikės. Ateina svarbus laikotarpis partijos gyvenime, todėl labai vertinu man parodytą pasitikėjimą ir sutinku užimti šias pareigas tiek, kiek reikės“, — kalbėjo L. Graužinienė.

Tarybos sprendimu V.Gedvilas užims Seimo Pirmininko pirmojo pavaduotojo pareigas, V.Gapšys užims Seimo Darbo partijos frakcijos seniūno postą, kurį jam užleido šiuo metu šias pareigas einantis Viktoras Uspaskich.

Artimiausiu metu Darbo partija prašys sušaukti koalicinę tarybą, kad apie šiuos sprendimus galėtų informuoti valdančiosios koalicijos partnerius.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė