Spalio 3-ioji Seime – Lietuvos ir Ukrainos draugystės diena (1)

Vėliavos_Lietuva_UkrainaSpalio 3 d., ketvirtadienį, Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujančios Lietuvos Seime vyks Lietuvos ir Ukrainos draugystės dienų renginys: bus apdovanoti Lietuvos ir Ukrainos vaikų piešinių, fotografijų ir plakatų konkurso nugalėtojai bei išlydėta eisena, kurios dalyviai Gedimino prospektu į Katedros aikštę nuneš ir į širdies formos simbolį sujungs įspūdingo dydžio Lietuvos ir Ukrainos vėliavų spalvų juostas. Šios pilietinės akcijos „Viena širdis“ dalyvius – abiejų valstybių vaikus ir juos lydinčius asmenis – pasitiks Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Į Vilnių kartu su konkurso nugalėtojais moksleiviais atvyks jų mokytojai ir konkurso organizatoriai – atstovai iš Ukrainos Švietimo ir mokslo, Jaunimo reikalų ir sporto ir Vidaus reikalų ministerijų, apskričių vaikų teisių apsaugos, vidaus reikalų sistemos ir švietimo institucijų vadovai, Ukrainos nacionalinio transliuotojo atstovai.

8.30 val. Spaudos konferencijų salėje įvyks spaudos konferencija, kurioje dalyvaus Seimo narys Sergejus Jovaiša, akcijos iniciatorė, Kovo 11-osios Akto signatarė Irena Andrukaitienė, Ukrainos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Valerijus Žovtenko, svečiai iš Ukrainos, akcijos sumanytojas ir įgyvendintojas režisierius Erikas Druskinas.

9 val. Konstitucijos salėje bus apdovanoti Antrojo tarptautinio Lietuvos ir Ukrainos vaikų piešinių, fotografijų ir plakatų konkurso „Vaikai draugauja planetoje“ nugalėtojai – Lietuvos vaikai. Renginio dalyvius pasveikins Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas, Kovo 11-osios Akto signatarė Birutė Valionytė ir Anykščių miesto meras Sigutis Obelevičius. Ukrainos vaikams apdovanojimus birželio mėn. Kijeve įteikė Lietuvos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas.

Seimo Pirmininkas pilietinės akcijos „Viena širdis“ sumanytojams ir organizatoriams įteiks padėkas.

Šie renginiai bus tiesiogiai transliuojami Seimo interneto svetainėje, televizijos programa „Seimas – tiesiogiai“.

Lietuvos ir Ukrainos vaikams bus surengta ekskursija po Seimo rūmus. Jos metu moksleiviai bus supažindinti su Lietuvos parlamentarizmo istorija, įstatymų leidybos procedūromis.

10.30 val. Didžiajame Seimo rūmų kieme bus išskleistos simbolinės abiejų valstybių vėliavų juostos. Eisenos dalyvius išlydės Seimo Pirmininko pavaduotojas Petras Auštrevičius ir Ukrainos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Valerijus Žovtenko.

Atvira Europa Rytų partnerystės valstybėms yra vienas iš pagrindinių 2013-ųjų metų antrąjį pusmetį Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujančios Lietuvos prioritetų.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė