Šiandien minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena (0)

vyrai ir moterys1990 m. gruodžio 14 d. Jungtinių tautų organizacijos Generalinė asamblėja paskelbė spalio 1-ąją Tarptautine pagyvenusių žmonių diena. Dar 1982 m. Vienoje buvo patvirtinta tarptautinė senėjimo problemų sprendimo programa, o 1991 m. Generalinė asamblėja patvirtino rezoliuciją, kurioje išdėstytas požiūris ir į senatvės problemas ir nuostatai, kurių patariama laikytis visoms šalims.

Šią dieną skatinama atkreipti dėmesį į senėjimo problemas, pagyvenusių žmonių gyvenimo sąlygas, ugdyti jaunų žmonių pagarbą senyvo amžiaus žmonėms.

Minint Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, mokslininkai įspėja apie sparčiai senstančią Lietuvos visuomenę. Statistikos departamento duomenimis, kas penktas  gyventojas yra 65-erių ir vyresnio amžiaus, o 394 gyventojai yra sulaukę šimto metų.

Departamento duomenimis, 2013 metų pradžioje šalyje gyveno 542,2 tūkst. 65 metų ir vyresnio amžiaus žmonių. Prieš dešimtmetį, 2003-ųjų pradžioje, vyresnio amžiaus gyventojų buvo mažiau – 512,2 tūkst., arba 14,9 procento.

Šių metų pradžioje vienas darbingo amžiaus gyventojas išlaiko apie tris pensinio amžiaus žmones.

65 metų ir vyresnio amžiaus moterų yra dvigubai daugiau nei tokio paties amžiaus vyrų vyrų.

 

Demografinių tyrimų institutas prognozuoja, kad per ateinantį 50-metį padvigubės žmonių sulaukiančių 80 metų.

Vytauto Didžiojo Universiteto profesorė Vlada Stankūnienė sako, kad Lietuva yra viena iš sparčiausiai senėjančių šalių Europoje ir pasaulyje.

„Per 20 metų gyventojų senėjimas sparčiai augo dėl gimstamumo mažėjimo, ir emigracija sumažino jaunų darbingo amžiaus žmonių skaičių“, – sako sociologė V.Stankūnienė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė