Seimas tiesa kelią leisti lengviau užsienio piliečiams apsigyvendinti Lietuvoje (5)

Efoto.lt, Ž.Eidukevičiūtės nuotr.

Efoto.lt, Ž.Eidukevičiūtės nuotr

Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė Įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pataisoms, kuriomis siekiama nustatyti palankesnes leidimo gyventi išdavimo sąlygas asmenims, pagal Pilietybės įstatymą turintiems teisę atkurti Lietuvos Respublikos pilietybę arba esantiems lietuvių kilmės.

Pagal projektą šiems asmenims leidimui gyventi Lietuvoje gauti galėtų būti netaikomas reikalavimas turėti nustatytą dydį lėšų, turėti Lietuvoje gyvenamąją patalpą nuosavybės teise ar įregistravus nuomos sutartį, pateikti leidimo gyventi laikotarpį galiojantį sveikatos draudimą patvirtinantį dokumentą bei išvykų ir gyvenimo užsienio valstybėse sąrašą.

Teisės akto pakeitimais taip pat siūloma sutrumpinti užsieniečių prašymų išduoti leidimus gyventi Lietuvos Respublikoje nagrinėjimo terminus. Naujomis nuostatomis siūloma įtvirtinti, kad užsieniečio prašymai dėl leidimų laikinai ar nuolat gyventi išdavimo turėtų būti išnagrinėti ne vėliau kaip per 4 mėnesius (šiuo metu nustatyta – ne vėliau kaip per 6 mėnesius).

Be to, svarstomomis pataisomis ketinama sudaryti galimybę užsieniečiams, kurie neteisėtai atvyko į Lietuvos Respubliką ar neteisėtai joje yra, tačiau yra pažeidžiami asmenys arba prieglobsčio prašytojai, pasirinkti savanorišką grįžimą į užsienio valstybę padedant tarptautinei ar nevyriausybinei organizacijai.

Tam, kad pakeitimai būtų priimti, Seimas turės balsuoti dar kartą.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė