Seimas po pateikimo pritarė referendumui dėl Konstitucijos pataisų (3)

Seimas

Seimas

Seimo narys Petras Gražulis Seimui pristatė Seimo nutarimo „Dėl referendumo dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9 ir 147 straipsnių pakeitimo paskelbimo“ projektą, kuriuo siūloma paskelbti privalomąjį referendumą dėl Konstitucijos 9 ir 147 straipsnių pakeitimo. Jeigu Seimas priimtų šį nutarimą, referendumas būtų vykdomas kartu su 2014 metų Respublikos Prezidento rinkimais.

Pristatytais pagrindinio šalies dokumento pakeitimais siekiama įtvirtinti, kad referendumas galėtų būti skelbiamas, jeigu jo reikalauja ne mažiau kaip 100 tūkst. Lietuvos Respublikos piliečių, turinčių rinkimų teisę. Konstitucijoje taip pat siūloma patikslinti, kad ne mažiau kaip 100 tūkst. piliečių, turinčių rinkimų teisę, turėtų teisę pateikti Seimui sumanymą keisti ar papildyti Konstituciją. Projekto rengėjų nuomone, referendumui inicijuoti šiuo metu reikalaujamas 300 tūkst. rinkimų teisę turinčių Lietuvos Respublikos piliečių parašų skaičius yra per didelis.

Konstitucijoje įtvirtinta, kad tik referendumu gali būti keičiamos pirmojo skirsnio „Lietuvos valstybė“ bei keturioliktojo skirsnio „Konstitucijos keitimas“ nuostatos.

Už nutarimo projektą balsavo 62 Seimo nariai, prieš – 21, susilaikė – 17. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Teisės ir teisėtvarkos komitete, papildomu – Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete. Projektą taip pat svarstys Konstitucijos komisija. Preliminari projekto svarstymo Seimo posėdyje data – lapkričio 26 d.

Julius Panka | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Julius Panka | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Alkas.lt paprašė šį Seimo sprendimą pakomentuoti vieną iš Referendumo dėl žemės nepardavimo užsieniečiams iniciatorių Tautininkų sąjungos pirmininko pavaduotoją Julių Panka:

– Jei Seimas lapkričio pabaigoje vis tik priimtų sprendimą surengti referendumą dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9 ir 147 straipsnių pakeitimo, kokią tai turėtų įtaką Jūsų visuomeninei parašų rinkimo iniciatyvai, kad būtų surengtas referendumas dėl šių ir kitų jūsų iniciatyvinės grupės siūlomų Konstitucijos straipsnių pakeitimo?

– Mano nuomone, tai tam tikras šiaudas, bet mes į jį kabintis negalime, kabinantis į šį šiaudą būtų labai pavojinga, nes šioje iniciatyvoje nėra ŽEMĖS nepardavimo užsieniečiams  klausimo. Šiandieninis Seimo palaiminimas po pateikimo tėra tik šiek tiek patikimiau nei sisteminių partijų pažadai rinkiminės rujos, atsiprašau, kampanijos metu. Juk labai dažnai iniciatyvos būna atmetamos Seimo komitetuose, komisijose ir kituose Seimo užkaboriuose.
Taigi, turime surinkti 300 000 parašų, nesidairyti atgal ir į šonus, o Seimas tegul dirba savo darbą. – sakė J.Panka.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė