Seimas dar kartą nepritarė Generalinės prokuratūros metinei ataskaitai (video) (7)

Seimas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Spalio 1 d. Seimas antrą kartą nepritarė Generalinio prokuroro Dariaus Valio pateiktai prokuratūros metinei veiklos ataskaitai. Būtent tokį siūlymą Seimui svarstyti buvo pateikęs Seimo teisės ir teisėtvarkos komitetas (STTK).

Už ta, kad ataskaitai būtų nepritarta balsavo 72 Seimo nariai, 18 balsavo – prieš, 12 – susilaikė.

Konservatoriams ir liberalams nepavyko sutrukdyti šio sprendimo priėmimui. Rytiniame Seimo posėdyje, tvirtinant posėdžio dienotvarkę, konservatorius, seniūno pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma pasiūlė Generalinės prokuratūros ataskaitos klausimą iš dienotvarkės išbraukti, nes, pasak jo tai Darbo partijos stumdymasis su Prezidente. Tačiau Seimo narių dauguma balsavimu šiam pasiūlymui nepritarė.

12 val. pradėjus svarstyti klausimą, J.Razma Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos vardu pareikalavo pertraukos iki kito posėdžio, tam, kad per pertrauką Seimo Etikos ir procedūrų komisija atsakytų į klausimą ar balsavime dėl Generalinės prokuratūros ataskaitos, gali dalyvauti Darbo partijos frakcija, kurios nariai yra nuteisti „juodosios buhalterijos“ byloje ir tie Seimo nariai, dėl kurių teisinės neliečiamybės panaikinimo į Seimą yra kreipęsis generalinis prokuroras.

Per pertrauką posėdžiavusi Seimo Etikos ir procedūrų komisija vakariniame Seimo posėdyje paskelbė, kad dėl Generalinės prokuratūros ataskaitos neįsiveldami į interesų konfliktą gali balsuoti visi Seimo nariai. Nors trys komisijos nariai – Vytautas Juozapaitis, Stasys Šedbaras ir Valentinas Stundys – pareiškę atskirąją nuomonę su komisijos daugumos nuomone nesutiko, tačiau tai reikalo esmės jau nebekeitė.

Nepritaręs D.Valio pateiktai Generalinės prokuratūros metinei ataskaitai Seimas balsavimu įpareigojo STTK parengti nutarimo projektą dėl nepasitikėjimo Generaliniu prokuroru Siūlymo Respublikos prezidentei jį atleisti iš einamų pareigų. Už šį pasiūlymą balsavo 60, prieš – 6, susilaikė – 6 Seimo nariai.

Mat pagal pernai metais priimtas Seimo statuto pataisas yra numatyta, kad nepritarus pareigūno ataskaitai, Seimo nariai gali inicijuoti balsavimą dėl nepasitikėjimo pačiu pareigūnu ir  kreiptis į Prezidentę, siūlydamas jį atleisti iš pareigų. Seimo nepasitikėjimas bus laikomas pareikštu jei už jį slaptu balsavimu pasisakys ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

Generalinį prokurorą skirianti prezidentė gali ir neatsižvelgti į Seimo pareikštą nepasitikėjimą D.Valiu.

Žiūrėkite tiesioginės transliacijos vaizdo įrašą iš Lietuvos Respublikos Seimo:

httpv://youtu.be/sIelvxclZgk

Seimui nepritarus prokuratūros 2012-ųjų metų veiklos ataskaitai, prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad Seimo sprendimas priimtas teisiamos Darbo partijos balsais negali būti pagrindas atleisti generalinį prokurorą, pranešė spaudos agentūra BNS.

„Su Konstitucija prasilenkiantys Seimo sprendimai gresia teisėsaugos institucijų politizavimu“, – prezidentės žodžius, perduotus jos vyriausiosios patarėjos Daivos Ulbinaitės, cituoja BNS.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė