Po pirmojo svarstymo pritarta Konstitucijos pataisai, susijusiai su R.Paksu (2)

Seimas | alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Seimas | alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Seimas šiandien, spalio 1 dieną, pritarė Konstitucijos pataisos projektui, susijusiam su per apkaltą pašalinto partijos „Tvarka ir teisingumas“ vadovo Rolando Pakso kandidatavimo galimybėmis.

Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas nusprendė pasiūlyti tobulinti 2012 m. gruodžio 20 d. Seimo svarstymui priimtą Konstitucijos 56 straipsnio papildymo įstatymo projektą ir siūlo ne keisti 56, bet papildyti 74 Konstitucijos straipsnį antrąja dalimi.

Numatoma, kad už šiurkštų Konstitucijos pažeidimą ar priesaikos sulaužymą apkaltos proceso tvarka iš užimamų pareigų pašalintas arba Seimo nario mandato netekęs asmuo galėtų būti renkamas ar skiriamas į pareigas, kurias pradėti eiti galima tik davus Konstitucijoje numatytą priesaiką, kai išnyksta konstituciniame įstatyme nustatyti apribojimai.

Po I svarstymo Konstitucijos 74 straipsnio pataisai pritarė 78, prieš balsavo 7, susilaikė 20 Seimo narių.

Toliau Seimas ne anksčiau kaip po 10 dienų pradės Konstitucijos pataisos pirmojo priėmimo procedūrą.

Tam, kad pagrindinis šalies įstatymas būtų pakeistas, už tai per priėmimą du kartus turi balsuoti ne mažiau kaip 94 parlamentarai. Konstitucijos keitimo įstatymų projektai svarstomi ir dėl jų balsuojama Seimo posėdyje du kartus, tarp šių balsavimų turi būti daroma ne mažesnė kaip 3 mėnesių pertrauka.

Taip pat Seimas antradienį balsavo dėl Konstitucijos komisijos pasiūlytos formuluotės, kuri į Konstituciją siūlė įrašyti konkrečią sankciją – kad po apkaltos į Seimą būtų draudžiama kandidatuoti 8 metus, tačiau jai nepritarta.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė