Pasienio ruože su Baltarusija pradedami dėlioti šernus atbaidantys repelentai (0)

VMVT nuotr.

VMVT nuotr.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad įgyvendinant afrikinio kiaulių maro prevencijos ir apsaugos priemones, pradedamas laukinius gyvūnus (šernus) atbaidančių repelentų  įrengimas pasienio ruože su Baltarusijos Respublika. Šiandien, spalio 1 d. pirmieji laikikliai su repelentais išdėstyti  30 km pasienio ruože Vilniaus rajone.

Laukinius gyvūnus atbaidantys ir taip jų migraciją ribojantys repelentai – cheminės medžiagos, kurių skleidžiamas kvapas atbaido konkrečios rūšies laukinius gyvūnus. Repelentų poveikis nėra ilgalaikis, todėl jų naudojimui tikslingai pasirinktas laikotarpis, kai rudeninė šernų migracija yra intensyviausia.

„Repelentų naudojimas pasienio su Baltarusijos Respublika ruože pasirinktas kaip alternatyva fiziniam barjerui – tvorai. Tai praktiška ir greitai įgyvendinama priemonė, pakankamai efektyviai apsauganti nuo laukinių gyvūnų migracijos. 50 proc. repelentams įsigyti ir išdėstyti reikalingų kaštų bus kofinasuojama Europos Sąjungos lėšomis“,- sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus vedėjas Marius Masiulis.

Artimiausiomis dienomis repelentai bus išdėstyti rizikingiausiame ruože su Baltarusijos Respublika, esančiame arčiausiai oficialiai patvirtinto afrikinio kiaulių maro židinio Gardino srityje.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė