Kinija atšaukė planuotą viešnagę į Lietuvą (1)

D.Grybauskaitė ir Dala Lama | Dž.Barysaitės nuotr.

D.Grybauskaitė ir Dala Lama | Dž.Barysaitės nuotr.

Susisiekimo ministerija sulaukė Kinijos ambasados informacijos, kad spalio mėnesį planuotas šios šalies komercijos viceministro Džiang Zengvei viešnagė mūsų šalyje neįvyks, nes aukšti Lietuvos pareigūnai priėmė Tibeto dvasinį lyderį Dalai Lamą.

„Taip, Kinijos ambasada informavo Susisiekimo ministeriją, kad planuotas Kinijos komercijos viceministro Džiang Zengvei vizitas į Lietuvą atšaukiamas“, – „Lietuvos žinioms“ patvirtino susisiekimo ministro patarėjas ryšiams su visuomene Ričardas Slapšys.

Taip pat teigiama, kad dėl rugsėjo viduryje vykusių neoficialių Lietuvos politikų susitikimų su Nobelio taikos premijos laureatu Dalai Lama daugiau jokių aukšto politinio lygio vizitų mūsų šalyje Kinija šiais metais nebeplanuoja. Susisiekimo ministerijoje apsilankę kinų diplomatai esą atsiprašė dėl tokio sprendimo ir nurodė, kad tai „tik politinė priemonė“, reaguojant į Dalai Lamos susitikimus Lietuvoje.

Pasak R. Slapšio, šį spalį planuoto Kinijos atstovo Jiang Zengwei susitikimo su Susisiekimo ministerijos vadovais metu ketinta aptarti galimą bendradarbiavimą susisiekimo srities projektuose. Vienas jų – Klaipėdos išorinio giliavandenio uosto statybos perspektyvos.

Paranegta pagal ELTA informaciją

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė