Egiptas vėl laukia poilsiautojų iš Lietuvos, URM švelnina rekomendacijas (0)

E.Kundroto nuotr.

E.Kundroto nuotr.

Užsienio reikalų ministerija (URM) nuo šiandien švelnina rekomendacijas dėl Egipto. Dėl įtemptos politinės situacijos keliones į Egiptą nuo rugpjūčio vidurio buvo sustabdę beveik visi pasaulio kelionių organizatoriai.

„Praėjus keliems mėnesiams nuo viso pasaulio dėmesį prikausčiusių ir daug nerimo sukėlusių įvykių, saugumo padėtis visame Egipte, galbūt išskyrus Viduržemio jūros pakrantę Sinajuje, yra pagerėjusi. Paminėjau Šiaurės Sinajų, nes ten Egipto saugumo pajėgos vykdo operaciją prieš antivyriausybines ir kriminalines struktūras. Neramumai nepalietė kurortinių vietovių. Daugelio ES valstybių ambasadų konsuliniai pareigūnai, pastaruoju metu apsilankę kurortuose ir vietoje įvertinę padėtį, įsitikino, kad čia atvykę ilsėtis jų piliečiai gali jaustis saugiai. Dėl to didžioji dalis valstybių pakeitė savo kelionių rekomendacijas ir atšaukė įspėjimus nevykti į Raudonosios jūros kurortus. Reikia suprasti, kad ir visos Egipto tarnybos bei turizmo sektorius darys viską, siekdami užtikrinti poilsiautojų ir turistų saugumą bei pasitikėjimą Egiptu. Juk tai šaka, kurios jie negali pjauti. Klestėjimo laikais turizmas duodavo 15 proc. valstybės BVP, su šiuo sektoriumi susiję 20 proc. darbo vietų. Žinoma, kaip ir kiekvienoje užsienio kelionėje, reikia laikytis protingų atsargumo priemonių, vengti neaiškių situacijų“ – rašoma Lietuvos ambasadoriaus Egipte Dainiaus Junevičiaus pranešime.

„Lietuvių domėjimasis poilsiu Egipte nebuvo dingęs, kelionių pardavimai nenutrūko. Džiaugiamės, kad situacija stabilizavosi ir mes savo klientams vėl galime siūlyti atostogas Egipte jau nuo spalio 19 d.“, – sako vienos iš kelionių organizatorių atstovė Inga Aukštuolytė.

I.Aukštuolytė pripažįsta, kad Egiptas didžiausius turistų srautus sutraukia ne vasaros, o žiemos sezonu. Todėl pakeistos URM rekomendacijos palengvins ne tik kelionių organizatorių, bet ir turistų atostogų planavimą šaltuoju metų laiku.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė