D.Kreivys: Priėmęs korupcinį viešųjų pirkimų įstatymą, Seimas atvirai parodė tikruosius savo interesus (0)

D.Kreivys, asmeninio arch. nuotr.

D.Kreivys, asmeninio arch. nuotr.

Seimas pritarė Vyriausybės pasiūlytoms Viešųjų pirkimų įstatymo pataisoms, kurioms neigiamą vertinimą antikorupcijos požiūriu pateikė Specialiųjų tyrimų tarnyba. Seimo Antikorupcijos komisija taip pat nepalankiai įvertino įstatymo pataisas ir pateikė pasiūlymus, kuriuos valdančioji dauguma irgi atmetė.

Viešojoje erdvėje žinoma ir neigiama Prezidentės nuomonė dėl įvairių dabar jau priimto įstatymo nuostatų. Kritiškai apie naująjį įstatymą pasisako ir Viešųjų pirkimų tarnyba.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija nepritaria įstatymo pataisoms ir prašys šalies Prezidentę jas vetuoti.

Reikia priminti, kad iki tol galiojusį Viešųjų pirkimų įstatymą Europos Komisija pripažino vienu skaidriausių ES. Ne kartą konstatuota, kad dėl 15-os A. Kubiliaus Vyriausybės priimtų įstatymo pakeitimų valstybė kasmet per viešuosius pirkimus sutaupydavo per 2 mlrd. litų. 2012 m. viešiesiems pirkimams išleista apie 14,5 mlrd. litų.

„Panašu, kad tos sutaupytos lėšos, kaip matosi iš šiandieninio balsavimo Seime, patenka ne į tas kišenes, į kurias valdančioji dauguma norėtų, kad patektų. Todėl nereikia slėptis po altruizmo verslui ir biurokratizmo mažinimo skraiste, o atvirai pripažinti tikruosius savo interesus“, – sako Seimo TS-LKD frakcijos narys Dainius Kreivys.

Seimo narys ne kartą yra sakęs, kad minėtas įstatymas keičia esmines skaidrumą bei viešumą užtikrinančias Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatas.

„Skaidrumo, efektyvumo bei korupcijos pasireiškimo saugiklių numatymas ir užtikrinimas, panaudojant valstybės lėšas – mokesčių mokėtojų pinigus, yra esminė sąlyga valstybei ne skambiais pasisakymais deklaruoti viešųjų pirkimų skaidrumą, o tai daryti konkrečiais sprendimais“, – teigia D. Kreivys.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė