Šią savaitę – Mokytojų dienai ir M.Lukšienės metams skirti renginiai (0)

Meilė LukšienėŠiuos metus paskelbus M.Lukšienės metais, taip paminint garbingosios pedagogės 100-ąsias gimimo metines, visoje Lietuvoje yra tęsiami šiai progai skirti renginiai, o spalio pradžioje tai bus susieta su artėjančia Mokytojo diena.

Spalio 3 d. 10 val. Švietimo ir mokslo ministerijoje (A. Volano g. 2/7) prasidės posėdis, kuriame bus išrinktas jaunasis mokytojas, šių metų Meilės Lukšienės premijos laureatas. Laureato pavardę numatoma paskelbti apie 14 val.

2010 m. Švietimo ir mokslo ministerija įsteigė Meilės Lukšienės premiją pedagogams (ne vyresniems nei 35 m.) už demokratiškumo, bendruomeniškumo, pilietiškumo, tautiškumo, humanizmo ir kūrybiškumo idėjų įgyvendinimą ir sklaidą. Premija siekiama įprasminti daktarės Meilės Lukšienės atminimą ir skatinti jaunus pedagogus aktyviai įsitraukti į švietimo plėtotės darbus. Premijos laureatas įsipareigoja tęsti ir plėtoti Meilės Lukšienės idėjas ir dalyvauti pažangiausių mokytojų sambūryje.

Spalio 4 d. 10 val. Vilniaus r. Marijampolio vidurinei mokyklai (Liepų g. 19, Marijampolis, Vilniaus r.) bus iškilmingai suteiktas Meilės Lukšienės vardas.

Spalio 6 d. 11 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje  (Aušros g. 5) vyks renginys – koncertas  „Išskridę paukščiai sugrįžta“, skirtas Tarptautinei mokytojų dienai ir habil. dr. Meilės Lukšienės 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Renginyje bus įteikiama M. Lukšienės premija šių metų laureatui. Jame dalyvaus mokytojai, ankstesnių metų šios premijos laureatai.

Susitikime taip pat dalyvaus jaunieji mokytojai, pradėję dirbti mokykloje prieš penkerius metus.  2008 m.  minėdama Tarptautinę mokytojų dieną ir Lietuvos švietimo pertvarkos 20-metį, Švietimo ir mokslo ministerija sukvietė į Filharmoniją jaunuosius mokytojus, jiems buvo įteikti patirties kaupimo lakštai – simbolinė ministerijos dovana, skatinanti mokytojus 5 pirmuosius metus likti dirbti mokykloje. Ministerija įsipareigojo po penkerių metų darbo mokykloje  šiuos mokytojus vėl sukviesti visus drauge pasidžiaugti pasiekimais ir laimėjimais.

Filharmonijoje taip pat bus rodoma Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos parengta nuotraukų paroda „Mokykla su Meile“.

Apie dr. Meilę Lukšienę:

Iškili asmenybė, švietimo reformos pradininkė, mokslininkė, literatūrologė, edukologė, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narė, habil.dr. Meilė Lukšienė-Matjošaitytė gimė 1913 m. rugpjūčio 20 d. Vienoje. Kilusi iš garsios Lietuvos kultūros veikėjų giminės.

Meilė Lukšienė, visų vadinta Mokytoja, padėjo stiprų pagrindą atkurtos Lietuvos valstybės švietimui. 1988 m. mokslininkės vadovaujamos darbo grupės suformulavo pagrindinius Lietuvos švietimo reformos tikslus, sukūrė naują švietimo viziją, kuri ir tapo pagrindu valstybės švietimo reformos uždaviniams įgyvendinti.

1989 m. Meilei Lukšienei buvo suteiktas nusipelniusios mokslo veikėjos vardas, 1994 m. – Gedimino 5-ojo laipsnio ordinas, 2003 m. – Vytauto Didžiojo ordino Komandoro didysis kryžius. 2004 m. M. Lukšienė apdovanota UNESCO medaliu už jos asmeninį indėlį moksliškai ir praktiškai įtvirtinant švietimą kaip valstybės kūrimo pagrindą. UNESCO apdovanojimo tekste parašyta: „Ponia Lukšienė yra europinio ir pasaulinio lygio mokslininkė ir asmenybė, reikšmingai prisidėjusi prie demokratinės visuomenės ir modernaus švietimo raidos“.

Lietuvos Respublikos Seimas 2013 metus paskelbė Meilės Lukšienės metais.
2011 Paryžiuje per UNESCO generalinės konferencijos 36-ąją sesiją habil. dr. Meilės
Lukšienės 100-osios gimimo metinės įtrauktos į minimų sukakčių kalendorių ir 2013 m. minima UNESCO šalyse.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė