Santariškių klinikose transplantuota 90-oji širdis (0)

VUL Santariškių klinikų nuotr.

VUL Santariškių klinikų nuotr.

Rugsėjo 21-sios naktį Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose buvo atlikta 90-oji širdies transplantacija.

Širdies transplantacijas atliekantis kardiochirurgas dr. Kęstutis Ručinskas sako, kad per visą rugsėjo mėnesį buvo atliktos 3 panašios širdies transplantacijos, nes visų pacientų gyvybes palaikė dirbtinės širdys. Anot jo, paskutinė transplantacija buvo išskirtinė ne tik todėl, kad ji jau 90-oji Vilniuje, bet dar ir todėl, kad donoro širdis buvo atskraidinta iš Klaipėdos sraigtasparniu. Taip pat 74 metų pacientas buvo pakankamai sunkios būklės, mat beveik du metus gyveno su dirbtine širdimi. Be to jis yra vyriausias iš visų transplantuotų pacientų.

Kadangi Lietuvoje labai trūksta donorų, pasak medikų, dirbtinė širdis yra tarsi tiltas laukiant donoro širdies. Nuo 1999 m. pirmieji Baltijos šalyse pradėję naudoti dirbtines širdis, Santariškių klinikų medikai sako, kad nuo to laiko tinkamo donoro širdies sulaukia kas antras pacientas, t.y. dabar gyvena 25 tokie Santariškių klinikų pacientai.

Vilniuje širdies transplantacijų laukia 10 suaugusiųjų, iš jų – 4 su dirbtinėmis širdimis ir 3 vaikai, vienas iš jų – su dirbtine širdimi.

Iš visų 90-ties širdies transplantacijų jau atliktos 7 transplantacijos vaikams. Jauniausias transplantuotas pacientas buvo vos 4 kg. svėręs 3 mėn. kūdikis. Santariškių klinikų medikai – transplantacijų pradininkai Lietuvoje. Net 85 proc. visų šalyje vykdomų audinių ir organų transplantacijų yra atliekama, būtent, Santariškių klinikose.

Santariškių klinikų medikai džiaugiasi, kad po transplantacijos pacientai gali gyventi įprastinį gyvenimą. Jie yra subūrę tokią iniciatyvinę grupę, kuri dalyvauja Europos žmonių su persodintomis širdimis ar plaučiais federacijos sporto žaidynėse, organizuojamose kiekvienais metais. Tokios žaidynės Lietuvoje vyks 2014 m.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė