Kitą savaitę įsivyraus sausi orai, tačiau bobų vasaros dar nesulauksim (0)

Ruduo | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Ruduo | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Su rudens lygiadieniu į šiaurinę Žemės pusę atėjo astronominis ruduo. Vadinamosios bobų vasaros dar neturėjome, po to kai po šiltos mėnesio pradžios orai staiga atvėso. Tačiau sinoptikai ir gamtininkai sako, jog trupam sugrįžtanti vasara dar gali ateiti spalio mėnesį.

Bobų vasara gali būti ir vieną kitą dienų, tačiau gali užsitęsti ir iki trijų savaičių. Jei ruduo lietingas – apskritai gali šio šiltojo laikotarpio nebūti.

Praktiškai visoje Europoje šis laikotarpis pasitaiko rugsėjo pabaigoje ir spalio mėnesį. Jis būna todėl ,kad į Rytų Europą iš Azorų salų regiono nusidriekia anticiklono gūbrys. Ir jo šiauriniu pakraščiu iš Pietų Europos atnešamas šiltas ir giedras oras – dienomis būna apie 18–22 laipsnius šilumos.

Bobų vasara įvairiose šalyse vadinama skirtingai. Čekijoje – voratinklių vasara, Latvijoje – atvasara (sugrįžusi vasara), Šiaurės Amerikoje – indėnų vasara, Italijoje ir Prancūzijoje – šv. Martino vasara.

Artimiausią savaitę Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prognozuoja, kad bus sausi, saulėti ir vidutiniškai šilti orai. Dienomis temperatūra perkops 10 laipsnių padalą termometre ir kai kur gali pakilti iki 14. Kone kiekvieną naktį sulauksime šalnų iki 5 laipsnių žemiau nulio. Neigiamos temperatūros išvengs tik pajūrio gyventojai. Naktimis suboluos tiršti rudeniški rūkai.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė