Įdomioji „Tyrėjų naktis“ Molėtų observatorijoje sukvietė gausų būrį lankytojų (nuotraukos) (0)

„Tyrėjų naktis“ | Alkas.lt, A.Zigmanto nuotr.

„Tyrėjų naktis“ | Alkas.lt, A.Zigmanto nuotr.

Rugsėjo 27 dieną didžiuosiuose šalies miestuose mokslo pasaulį pažinti pakvietė „Tyrėjų naktis“. Daugiau kaip 180 renginių kiekvieno – nuo pačių mažiausių iki senjorų, – laukė mokslininkų darbo erdvėse – institutuose, mokslo ir tyrimų laboratorijose.

„Tyrėjų naktis“ paskutinį rugsėjo penktadienį vyksta daugiau nei 30 Europos šalių, o pažinti mokslo rezultatus tądien kvičia daugiau nei 300 Europos miestų. Tai – Europos Komisijos ketinimas, kurios tikslas – didinti mokslininkų pripažinimą visuomenėje sudarant galimybę iš arti susipažinti su jų darbais ir pasiekimais.

Didžiulė gausa renginių lydėjo sostinės gyventojus ir svečius, tačiau astronomijos mėgėjus, kaip ir pernai, šiemet vėl pakvietė į Molėtų observatoriją.

Dalyviams mokslininkai parodė teleskopus bei pademonstravo kitus prietaisus kuriais vykdomi tyrimai.

Observatorijos svetainėje įdomiuosius fizikinius eksperimentus demonstravo VU fizikos fakulteto studentų mokslinės draugijos atstovai.

Didžiojoje salėje mokslininkai rodė skaidres, vaizdo įrašus ir pasakojo apie šiandieninės astronomijos vykdomus tyrimus ir kosmose vykstančius reiškinius.

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė