Poligloto G.Degėsio nuotraukų parodos „SAWUBONA AFRIKA“ atidarymas (0)

G.Degėsio nuotrauka

G.Degėsio nuotrauka

Spalio 1 d. 16 val. VU bibliotekos Galerijoje (III a., Universiteto 3) vyks prof. G.Degėsio nuotraukų parodos „SAWUBONA AFRIKA (zulų kalba: Sveika, Afrika!)“ atidarymas.

„Afrika į mano gyvenimą užklydo kelis kartus ir visai netikėtai. Pirmą kartą tai atsitiko, kai studijavau Italijoje ir pradėjau mokytis suahelių kalbos; išgirstas nakupenda, „aš tave myliu“, patraukė mano dėmesį savo skambesiu.

„Antrą kartą egzotinė Afrika į mano erdvę pasibeldė, kai išvykau stažuotis į Paryžių. Ten aplankiau Musée du Quai Branly. Įėjęs į Užsachario Afrikos salę, negalėjau atsižiūrėti į skulptūras, alsuojančias pirmapradiškumu,
didingumu bei slėpininga gelme. Juodąjame Žemyne buvojau daug kartų, bet kiekvieną sykį jį atrasdavau vis kitokį. Drįstu pagarsinti, jog Afriką įsimylėjau, joje atradau save, ir tikiuosi, jog Ji atrado dalelę savęs manyje“, – paskoja filosofijos mokslų daktaras ir poliglotas G.Degėsys.

Vėliau pati paroda taps „keliaujanti“ ir aplankys daugelį Lietuvos vietų bei iškeliaus į užsienį. Didelio formato egzotiški darbai ypač traukia akį ir žada užburti afrikietiška dvasia.

„Kaskart prisimenu vieno keliautojo pasakytą mintį: „Jeigu neturi bent kruopelės juodaodžio sielos, Afrika tau bus svetima ir tu joje būsi nesuprastas“.

G.Degėsio nuotrauka

G.Degėsio nuotrauka

Minint Vilniaus universiteto Orientalistikos centro 20-metį, noriu pasidalinti bent keliomis akimirkomis iš neužmirštamų savo kelionių po Juodąjį Žemyną – SAWUBONA, AFRIKA! (zulų kalba: Sveika, Afrika!).“,– kalba Afrikos žinovas G.Degėsys.

Parodos atidaryme dalyvauja: parodos autorius dr. Gediminas DEGĖSYS (VU), dr. Valdas JASKŪNAS (VU), dr. Naglis KARDELIS (LKTI), kelionių ekspertas Marius MAURAGAS („Go Africa“, ekspedicijos „Amber Route BC“ dalyvis Alkas Paltarokas (Amber Route BC) ir kiti.

Paroda veiks iki š. m. lapkričio 5 d.

G.Degėsio nuotrauka

G.Degėsio nuotrauka

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Kultūra, Menas, Vaizdai ir garsai, Vaizdai sielai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė