Paminėta Lietuvos paveldo diena Ventos krašte (1)

Ventos RPD archyvo nuotr.

Ventos RPD archyvo nuotr.

Lietuvos geologų sąjunga ir Lietuvos geologijos tarnyba kartu su Ventos regioninio parko direkcija Akmenės ir Mažeikių kraštuose surengė Lietuvos geologinio paveldo dieną. Ji skirta unikalių ir žmogaus globos reikalaujančių geologijos objektų lankymui ir populiarinimui. Akmenės ir Mažeikių kraštai yra unikalūs savo geologine sandara, nes tik čia dienos šviesoje, žemės paviršiuje galima pamatyti paslaptingosios juros sistemos uolienas, rankomis paliesti dinozaurų laikų gyvūnų liekanas – fosilijas.

Renginyje dalyvavo Lietuvos geologai, taip pat vietos (o ir iš toliau), gamtos mėgėjai. Per abi dienas aplankėme daug geologinio paveldo objektų abiejuose rajonuose: Akmenės krašto karjerus, Menčių uolėtąjį ežerą, Papartynės juros periodo atodangą, Purvių ir Svirkančių atodangas, Avižlio ir Kaukolynės atragius, Skleipių akmenį, Kegrių šaltinį. Geologai papasakojo apie atodangų ir atragių geologinę istoriją, karjerų geologiją.

Buvo diskutuojama apie būsimą Akmenės geologijos parką, geologinio paveldo objektų pritaikymą lankymui ir populiarinimą. Renginio dalyviai priėmė deklaraciją dėl geologinio paveldo išsaugojimo ir populiarinimo Lietuvoje.

Už ypatingus nuopelnus Ventos regioniniam parkui Akmenės rajono savivaldybės Administracijos direktorius Apolinaras Nicius ir Lietuvos geologijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Jonas Satkūnas buvo apdovanoti neseniai įsteigtu Ventos regioninio parko garbės ženklu „Ventos slibinas“.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė