Išrinktas lietuviškas filmas, kuris pretenduos į „Oskarą“ (video) (0)

Filmo sustabdyta akimirka

Filmo sustabdyta akimirka

Lietuvos kandidatu pretenduoti dėl geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje šiemet išrinktas dokumentinis filmas „Pokalbiai rimtomis temomis“. Jį išrinko JAV Kino meno ir mokslo akademijos (The Academy of Motion Picture Arts and Sciences) patvirtintas „Oskaro“ komitetas.

Nors šio žanro filmai tarp kandidatų siekti „Oskaro“ yra ganėtinai reti, tai – jau trečias lietuviškas dokumentinis filmas, bandysiantis varžytis dėl prestižiškiausio industrijos apdovanojimo.

Režisierės Giedrės Beinoriūtės filmas pasakoja istoriją, neturinčią išorinio veiksmo, dekoracijų, peizažų ir specialiųjų efektų. Pagrindiniai šio filmo herojai – vaikai ir paaugliai – yra apdovanoti ypatingu gebėjimu apsakyti juos supantį pasaulį, o intymūs minimalistine maniera nufilmuoti pokalbiai su jais atskleidžia kartais melancholišką, kartais juokingą, kartais dramatišką šiuolaikinio pasaulio vaizdą. Filme keliami klausimai apie vienatvę, meilę, Dievą, pasaulį, žmogaus ryšį su kitu žmogumi.

Šiemet atrankai buvo pateikti keturi filmai: trys dokumentinės ir viena vaidybinė kino juosta. Deja, vienas iš komisijai pateiktų filmų neatitiko esminio Akademijos reikalavimo, kuris nurodo, jog didžioji dalis filmo kūrybinės kontrolės turi priklausyti jį deleguojančios šalies piliečiams arba nuolatiniams jos gyventojams ir todėl negali būti laikomas kandidatu atstovauti Lietuvai.

Komisijos pirmininko Arūno Matelio teigimu, likę trys dokumentiniai filmai komiteto narių buvo įvertinti kaip lygiaverčiai labai talentingų kūrėjų darbai. Po antro slapto balsavimo rato daugumos balsai atiteko filmui „Pokalbiai rimtomis temomis“.

httpv://youtu.be/EXh8ntcq1Ho

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė