Pasaulį pažinti kviečia devintoji „Tyrėjų naktis“ (0)

tyreju-naktisRugsėjo 27 d. didžiuosiuose šalies miestuose mokslo pasaulį  pažinti kviečianti „Tyrėjų naktis“ visus pasitinka su gerokai daugiau praktinių veiklų, nei anksčiau. Daugiau kaip 180 renginių kiekvieną – nuo pačių mažiausių iki senjorų, – laukia mokslininkų darbo erdvėse – institutuose, mokslo ir tyrimų laboratorijose. Čia demonstruojami stulbinantys eksperimentai ir  simuliacijos, naujus horizontus atveriančios parodos ir ekskursijos, paskaitos ir audringos diskusijos įtrauks ir nepaliks abejingų mokslo pasauliui.

„Praėjusiais metais labiausiai traukė tos erdvės, kuriose buvo galimybė savo rankomis prisiliesti prie mokslo: išbandyti, sukonstruoti, paeksperimentuoti, paliesti ir pajausti. Todėl šiemet kviečiame į daugiau kaip 80 praktinių veiklų – kūrybinių dirbtuvių, interaktyvių paskaitų ir eksperimentų. Vietos į kai kuriuos iš šių renginių „ištirpo“ vos pradėjus registraciją, tad panašu, kad penktadienio įvykis yra ypač laukiamas visoje Lietuvoje. Nespėję užsiregistruoti neturėtų nukabinti nosies – daugybė veiklų yra atviros ir priims visus norinčius“, – šių metų renginius pristato Tomas Žalandauskas, Baltijos pažangių technologijų instituto direktorius.

Renginių programą padės susiplanuoti specialiai sukurta „Tyrėjų nakties“ programėlė išmaniesiems telefonams, turintiems Android arba iOS operacines sistemas. Vilniaus ir Kauno tyrėjai, lankydamiesi „Tyrėjų nakties“ renginiuose ir žaisdami programėlėje esantį žaidimą, galės laimėti specialius projekto prizus.

Vilniuje tradiciškai dalis renginių vyks ir viešose vietose – keturiose „Coffee Inn“ kavinėse įspūdingus bandymus rodys chemikai ir fizikai, kalbos specialistai nagrinės paauglių bei charizmatiškų pašnekovų kalbėseną, taip pat į galybę klausimų apie mokslą atsakys „FameLab“ pranešėjai.

Sostinės universitetuose ir jų laboratorijose vyksiantys renginiai mokslo entuziastus kvies pažinti robotus ir lazerius, tapti pilotais kompiuterinio treniruoklio pagalba, išbandyti automobilio slydimo sistemas. Renginio transliacijas iš fizikų eksperimentų ir diskusijų bei Filosofijos fakulteto paskaitų bus galima stebėti čia.

Susikonstruoti vandens slėgio raketas ir programuoti robotus, išvykti į naktinę ornitologijos ekspediciją ar išgirsti apie visatą ir jos istoriją ar nano metodų taikymą bei diskutuoti apie minčių skaitymą kvies Kaune įsikūrusios aukštosios mokyklos.

Klaipėdiečiai „Tyrėjų nakties“ metu mokysis valdyti laivą ir išbandyti laivo švartavimo simuliatorių. Įdomiuosius eksperimentus gamtoje rodys bei atsakymus į klausimus, ar augalai mato, jaučia ir girdi pateiks botanikos ekspertai. Šiauliuose smalsuolius pasitiks keliolika aktyvių ir interaktyvių veiklų – bus nagrinėjamos akiai nematomo pasaulio paslaptys, gaminami kvapai bei gaudomas oras: renkama tai, kas jame sklando mums nepastebint. Keletas renginių mokslo įdomybių ištroškusių lankytojų lauks Panevėžyje bei Molėtų observatorijoje.

„Tyrėjų naktis“ paskutinį rugsėjo penktadienį vyksta daugiau nei 30 Europos šalių, o pažinti mokslo rezultatus tądien kvies daugiau nei 300 Europos miestų. Tai – Europos Komisijos iniciatyva, kurios tikslas – didinti mokslininkų pripažinimą visuomenėje sudarant galimybę iš arti susipažinti su jų darbais ir pasiekimais.

Praėjusių metų „Tyrėjų naktis“ sulaukė milžiniško susidomėjimo – vykusiose renginiuose dalyvavo daugiau kaip 10 tūkstančių mokslo virtuvę norėjusių pamatyti smalsuolių.

Projektą „Tyrėjų naktis 2013“ Lietuvoje įgyvendina Baltijos pažangių technologijų institutas kartu su partneriais.

Visa informacija apie „Tyrėjų nakties“ renginius – interneto svetainėje bei projekto „Facebook“  paskyroje.

Kategorijos: Mokslas, Mokslo naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė