N.Puteikis: Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas slepia nužudymo Dembavoje kaltininkus… (10)

Naglis Puteikis

Naglis Puteikis

Seimo TS-LKD frakcijos narys Naglis Puteikis pareiškė, kad Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas slepia nužudymo Dembavoje kaltininkus ir gina valstybės pinigus gavusias, bet paslaugų neteikusias bendroves.

Rugsėjo 25 d. N.Puteikio išplatintame pranešime žiniasklaidai pranešama, kad rugsėjo 25 d. 13 val. Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) surengė uždarą posėdį išsiaiškinti pagalbos telefonu nesulaukusios moksleivės nužudymo Dembavoje (Panevėžio r.) nužudymo aplinkybes bei priežastis, kodėl nebuvo nustatyta skambinančios buvimo vieta, nors valstybė už šią paslaugą jau sumokėjo ryšio operatoriams 6,5 mln. Lt.

Šio komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas neleido šiame posėdyje dalyvauti Seimo nariams Nagliui Puteikiui ir Aurelijai Stancikienei, nors dalyvavimo visuose posėdžiuose teisė Seimo nariams įtvirtinta Seimo statute, o A.Stancikienė Seimo 2012 m. gruodžio 4 d. nutarimu privalo pavaduoti negalinčią dalyvauti TTK narę Neringą Venckienę.

Seimo statuto 9-ame straipsnyje „Seimo nario teisės“ rašoma: „Seimo narys turi teisę šio statuto nustatyta tvarka: /…/ 10) dalyvauti visų Seimo komitetų ir komisijų posėdžiuose, taip pat Vyriausybės posėdžiuose, o prireikus dalyvauti valstybės valdžios ir valdymo institucijų posėdžiuose, kuriuose svarstomi jo pateikti klausimai, taip pat iš anksto pranešęs stebėti kitus posėdžius, kuriuose svarstomi jį dominantys klausimai, išskyrus susijusius su valstybės paslaptimi, kurių svarstymo tvarką nustato įstatymai;“

Seimo nariai N.Puteikis ir A.Stancikienė šiandien kreipėsi į generalinį prokurorą prašydami nedelsiant patraukti baudžiamojon atsakomybėn tuos valstybės pareigūnus, kurie privalėjo užtikrinti Elektroninių ryšių įstatymo reikalavimą nustatyti skambinančiojo telefonu 112 buvimą vietą, taip pat tiems valstybės tarnautojams, kurie per pastaruosius ketverius metus sumokėjo mobilaus ryšio bendrovėms „Bitė“ ir „Omnitel“ 2,1 mln. Lt už realiai negautą pagalbos telefonu prašančiojo buvimo vietos paslaugą bei išmokėjo 2,37 mln. Lt šioms dviem bendrovėms kompensaciją už tokią informaciją neva perduodančios įrangos sumontavimą.

N.Puteikis ir A.Stancikienė taip pat prašo generalinio prokuroro, kad baudžiamosios bylos būtų iškeltos ir mobilaus ryšio bendrovėms „Bitė“ ir „Omnitel“ už įstatymu joms nustatytos pareigos nevykdymą, bei sugrąžinti iš šių dviejų operatorių gautus pinigus atgal į valstybės biudžetą.

N.Puteikis ir A.Stancikienė teigia, kad jie turi teisę dirbti su informacija, pažymėta žyma „Slaptai“.

Informacija apie biudžeto pinigus, sumokėtus mobiliojo ryšio operatoriams

(„Tele2“ informaciją apie skambinančio buvimo vietą nepriklausomai nuo sim kortelės buvimo ar nebuvimo, skirtingai , nei kiti mobilaus ryšio operatoriai, teikė)

Bitė mln. Lt Omnitelis mln. Lt Tele2 mln. Lt
Išmokėta už įrangą 1,17 1,2 1,5
Atlygis už buvimo vietos nustatymą ir perdavimą BPC
2009 m. 0,260 0,260 0,107
2010 m. 0,260 0,260 0,107
2011 m. 0,260 0,260 0,107
2012 m. 0,260 0,260 0,107
Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė