Lietuvos žuvininkystės produktų gamintojams atsiveria naujos rinkos (0)

Žuvyje yra daug cinko | „Facebook“ nuotr.

„Facebook“ nuotr.

Rugsėjo 24 – spalio 4 dienomis Lietuvoje vyks Brazilijos Federacinės Respublikos žemės ūkio, gyvulininkystės ir maisto ministerijos auditas dėl Lietuvos žuvininkystės produktų valstybinės kontrolės sistemos įvertinimo, siekiant eksportuoti lietuviškas žuvis ir jų produktus į Braziliją.

Šio audito tikslas – įvertinti mūsų šalies gamintojų pasirengimą eksportuoti į Braziliją savo pagamintą žuvininkystės produkciją bei įsitikinti valstybinės kontrolės efektyvumu žuvų perdirbimo sektoriuje.

Audito metu bus vertinama Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vykdoma valstybinė kontrolė, Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute atliekami laboratoriniai tyrimai dėl kenksmingų medžiagų liekanų ir teršalų nustatymo. Bus atliekami auditai žuvų perdirbimo įmonėse, ketinančiose eksportuoti savo produkciją į Brazilijos Federacinę Respubliką.

Bendradarbiavimas su Brazilijos Federacinės Respublikos žemės ūkio, gyvulininkystės ir maisto ministerija vyksta nuo 2010 metų, kai šios šalies specialistams buvo pateiktas įvertinti pirminis ekvivalentiškumo klausimynas dėl žuvininkystės produktų eksporto. Keletą pastarųjų metų pirminė informacija buvo nuolat papildoma, teikiami naujausi žuvininkystės sektoriaus valstybinės kontrolės duomenys.

„Tikimės, kad Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos ir Brazilijos Federacinės Respublikos žemės ūkio, gyvulininkystės ir maisto ministerijos specialistų nuoseklaus bendradarbiavimo dėka netrukus Lietuvos žuvų perdirbimo įmonės galės džiaugtis sėkmingais vertinimo rezultatais, atversiančiais kelius eksportuoti savo produkciją į naujas rinkas“, – pabrėžė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė