Dar trys delfinai saugiai grąžinti į Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumą (0)

delfinaiVakar, rugsėjo 24 d., vakare Palangos oro uoste nusileido Lietuvos karinių oro pajėgų lėktuvas, kuris iš Graikijos parskraidino tris Lietuvos jūrų muziejaus delfinus: Argą, Perlą ir Baltį.

Kaip sako veterinarijos gydytojas Žilvinas Kleiva, delfinai iki skrydžio buvo papildomai mokomi, kad gyvūnai mažiau jaudintųsi kelionės metu, nejustų mažesnių erdvių baimės.

Iš oro uosto gyvūnai krovininiu automobiliu transportavimo voniose buvo pervežti į Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo rekonstruotą žiūrovų salės baseiną. Čia jų laukė jau prieš savaitę iš laikinos viešnagės Graikijoje pargabentos Gabija, Tija, Glorija bei Smiltė.

Prieš dvidešimt metų pastatytas delfinariumas jau yra baigiamas perstatyti – puikiai veikia baseinas ir vandens tiekimas bei filtravimas.

Po visos delfinariumo rekonstrukcijos gyvūnams skirtas bendras baseinų plotas padidės tris kartus. Iki 2015 metų bus pastatytas delfinų terapijos centras, įrengtas baseinas po atviru dangumi, kuriame šiltuoju metų laiku vyks mokomieji delfinų pasirodymai. Viso delfinariumo rekonstrukcijos kaina – 40 milijonų litų, didžioji dalis finansuojama iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė