Pirmasis „Tarmės ant miesto grindinio“ pradžios renginys – diskusija (10)

Veronika Povilionienė | K. Driskiaus nuotr.Šį antradienį, rugsėjo 24 d. 16 val. Vilniaus mokytojų namai pradeda naują renginių ciklą, skirtą Tarmių metams „Tarmės ant miesto grindinio“. Jo metu bus surengta per 10 renginių, kuriuose skambės muzika, tarmiškai skaitomi tekstai, vilniečių pasakojimai bei „patarimai“ kaip išlaikyti savo tarmę gyvenant didimiestyje, aplink knibdždant ne tik tarmių, bet ir kalbų įvairovei.

Ciklas prasidės diskusija tokiu pačiu pavadinimu kaip ir visas projektas – „Tarmės ant miesto grindinio“. Rugsėjo 24 d. 16 val., Vilniaus mokytojų namų svetainėje, etnologės Gražinos Kadžytės kalbinami, mokslininkai, folkloristai, moksleiviai kalbės ne vien apie tarmės išlaikymą miesto sąlygomis, bet ir galima jos išmokimą, gyvenant svetimoje terpėje.

Diskusijoje dalyvaus  folkloristas ir bardas – tarmių metų idėjos iniciatorius Algirdas Svidinskas, „Žemaičių žemės“ žurnalo redaktorė Danutė Mukienė, Lietuvių kalbos instituto mokslinė sekretorė dr. Violeta Meiliūnaitė, Klaipėdos universiteto BRIAI profesorius dr. Rimantas Sliužinskas, JAV lietuvių etnopaveldo tyrinėtoja dr. Elena Bradūnaitė, LLTI folkloro poskyrio vedėja Jūratė Šemetaitė, Simono Daukanto progimnazijos 5 klasės moksleivis Jarlas Brantingas, dainininkė Veronika Povilionienė, muzikologė Zita Kelmickaitė, žurnalistė Alia Zinkuvienė.

Diskusijoje galės pasisakyti visi norintys. Svarbiausia, kalbėti tarmiškai.

Renginių ciklo antroje dalyje, 18 val. Veronika Povilionienė surengs tradcinius savo „Pasidainavimus“. Čia skambės dainos įvairiomis tarmėmis. Kartu su dalyviais dainuoti galės visi renginio žiūrovai ir klausytojai. Nemokantiems žodžių, bus padalinti dainynėliai.

Daugiau informacijos rasite čia.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė