Seime įregistruotas pasiūlymas rengti referendumą, kad ateityje piliečiai jį lengviau inicijuotų (15)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Rugsėjo 20 d. Seime valdančiosios frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai įregistravo nutarimo projektą kuriuos siūloma Seimui paskelbti referendumą dėl Konstitucijos pataisų mažinančių piliečiams referendumui surengti reikiamų parašų skaičių.

Siūloma įstatymiškai įtvirtinti, jog referendumas skelbiamas, jeigu jo reikalauja ne mažiau kaip 100 tūkstančių piliečių, turinčių rinkimų teisę, o ne kaip yra dabar – 300 tūkstančių.

„Rinkdami savo atstovus piliečiai tikisi, kad jų nuomonės bus paisoma svarbiausiais šalies gyvenimo klausimais. Pastebėtina, jog Lietuva – emigracijos valstybė. Šalies emigracijos rodikliai tūkstančiui gyventojų yra didžiausi Europos Sąjungoje. Per 22 nepriklausomybės metus iš šalies išvyko apie 769 tūkst. asmenų arba apie penktadalis Lietuvos gyventojų (2011 m. surašymo duomenys). Referendumo paskelbimo iniciatyvos teisė yra viena iš Tautos suvereniteto įgyvendinimo garantijų, todėl atsižvelgus į šiuo metu Lietuvoje sparčiai mažėjantį gyventojų skaičių, akivaizdu, jog įgyvendinti Konstitucijoje piliečiams suteiktą referendumo iniciatyvos teisę, per 3 mėnesius surinkti 300 tūkstančių parašų yra praktiškai neįmanoma“, – rašoma nutarimo projekto aiškinamajame rašte.

Po šiuo siūlymų pasrašė 40 Seimo narių:  Petras Gražulis, Kęstutis Bartkevičius, Ona Valiukevičiūtė, Algimantas Dumbrava, Kęstas Komskis, Andrius Mazuronis, Remigijus Žemaitaitis, Jolita Vaickienė, Vytautas Kamblevičius, Valdas Vasiliauskas, Jonas Varkala, Povilas Gylys, Vytautas Antanas Matulevičius, Aurelija Stancikienė, Rita Tamašunienė, Vanda Kravčionak, Valdas Skarbalius, Gediminas Jakavonis, Loreta Graužinienė, Jonas Kondrotas, Raimondas Markauskas, Dangutė Mikutienė, Zita Žvikienė, Kęstutis Daukšys, Artūras Paulauskas, Sergej Dmitrijev, Larisa Dmitrijeva, Sergej Ursul, Rima Baškienė, Povilas Urbšys, Eugenijus Gentvilas, Vitalijus Gailius, Eduardas Šablinskas, Gintautas Mikolaitis, Darius Ulickas, Ričardas Sargūnas, Bronius Bradauskas, Artūras Skardžius, Juras Požela, Eligijus Masiulis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė