Lietuviškas filmas tapo gerumo tiltu tarp Vilniaus ir Acheno (0)

Filmo „Prieš parskrendant į žemę“ sustabdyta akimirka

Filmo „Prieš parskrendant į žemę“ sustabdyta akimirka

Balandžio mėnesį Vokietijos mieste Achene Arūno Matelio dokumentinio filmo „Prieš parskrendant į Žemę” seansu prasidėjo renginių mėnuo, skirtas pristatyti Lietuvą bei garbinga Karolio Didžiojo premija apdovanotą Jos Ekscelenciją Dalią Grybauskaitę, po kurio surengtos labdaros akcijos rezultatų atgarsiai girdimi dar ir šiandien.

Gerumo seanso metu buvo renkamos lėšos kraujo vėžiu sergančių vaikų gydymui Santariškių klinikų Vaikų onkohematologijos centre, kuriame ir buvo nufilmuota ši juosta. Filmas pasakoja apie sunkia liga sergančių vaikų kasdienybę, jų troškimą pasveikti, grįžti namo pas artimuosius ir draugus.

Reginio metu suaukota pastebima piniginė parama buvo perduota Lietuvos ambasadoriui Vokietijoje Deividui Matulioniui, kuris, gegužę viešėdamas Achene, padėkojo visiems aukojusiems už paramą ir pakvietė draugijos bei Acheno miesto atstovus atvykti į Vilnių.

„Filmas „Prieš parskrendant į Žemę“ mus labai sujaudino ir parodė, kad vaikų likimas Vilniuje ir Achene yra toks pats. Dalindamiesi draugijos surinktomis lėšomis su vaikais Vilniuje norime suteikti jiems nuoširdžią paramą ir parodyti savo simpatijas“, – sakė Acheno draugijos pirmininkė.

Šiomis dienomis ambasadoriaus lydimi į Vilnių atvyko Acheno miesto paramos vaikams, sergantiems vėžiu, draugijos pirmininkas Verneris Harvardas, vyresnysis Acheno vaikų onkologinės universitetinės ligoninės gydytojas Rolfas Mertensas, tarptautinio Karolio Didžiojo premijos fondo Achene generalinis direktorius Berndas Vinckenas su žmona Julija ir Acheno miesto kultūros skyriaus vadovas Olafas Muleris. Delegacija buvo pakviesta aplankyti vaikų ligoninę, susitiko su ligoninės vadovais, skyriaus gydytojais ir vaikais, filmo režisieriumi Arūnu Mateliu ir jo žmona Algimante Mateliene. Atsidėkodami svečiams, vaikai padovanojo rankų darbo gėlę.

„Man ši labdaros akcija atrodo kaip neįtikėtinas gerumo liudijimas ir be galo džiugu, kad nors kiek galiu prie to prisidėti. Gali pasirodyti keista, tačiau  aukotojai panoro neatskleisti savo vardų ar jų suaukotos sumos, nors ji ir labai ženkli – bene penkis kartus viršija paramą, gautą filmo sukūrimui. Tai yra tikrai neįtikėtinai didis žmonių iš Acheno poelgis ir noras dalintis ne tik džiaugsmu, bet ir sunkiomis akimirkomis su mūsų sergančiais vaikais ir jų tėveliais, kad pasaulis taptų geresnis. Lenkiu galvą prieš šiuos žmones“, – sakė filmo režisierius Arūnas Matelis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė