Vėjo jėgainės pačiame Punske ar 2 km nuo gyvenamų namų? (0)

Vėjo jėgainės | ekodiena.lt nuotr.

Vėjo jėgainės | ekodiena.lt nuotr.

Rugsėjo 17 d. „Sūduvos“ draugija įteikė Punsko savivaldybei pastabą dėl dokumento „Plėtros  krypčių ir poveikio aplinkai studija“ siūlydama vėjo jėgaines statyti ne mažesniu nei 2 km atstumu nuo gyvenamų namų. Tokį sprendimą savo parašu parėmė 724 Punsko valsčiaus gyventojai.

Tokio turinio pastabos ir parašų rinkimo iniciatoriai tikisi, kad valsčiaus įstaigoje palikti dokumentai bei rėmėjų parašai paskatins ir tarėjus, ir valsčiaus viršaitį permąstyti susiklosčiusią padėtį bei paskatins pradėti realią diskusiją su visuomene vėjo jėgainių klausimu.

Rengiant minėtąją „Studiją“ viršaitis buvo įpareigotas kreiptis į įvairias institucijas klausti jų nuomonės, tarp jų sanepideminę tarnybą. Ir Apskrities sanitarinis inspektoratas Seinuose, ir vaivadijos sanepideminė tarnyba Balstogėje teigiamai įvertino „studiją“ su sąlyga, kad vėjo jėgainės bus statomos ne arčiau kaip 2-4 km nuo gyvenamųjų namų. Pagal teisę ši nuomonė nėra įpareigojanti, tačiau kodėl jos nereikėtų paisyti. Juolab, kad nei viršaitis, nei tarėjai neturi medicininio išsilavinimo. Tad kodėl nepasikliauti specialistais? Punsko viršaitis leido suprasti Seinų sanitarinei inspekcijai, kad nesiruošia paisyti jų nuomonės. Nesuprantama, kodėl.

„Tikimės iš savaldybės paramos mūsų veiksmams informuojant gyventojus apie vėjo jėgainių poveikį. Pastatyti įrenginiai išliks dešimtmečiams, pakeis ne tik kraštovaizdį ir erdvę, bet ir gyventojų gyvenimo kokybę, valsčiaus plėtros galimybes. Pasekmės veiks mus visus, šio valsčiaus gyventojus. Solidi ir sąžininga informacinė kampanija yra būtina, jeigu norime, kad sprendimai dėl vėjo jėgainių statymo būtų apgalvoti ir sąmoningi bei atitiktų valsčiaus gyventojų interesus. Iš mūsų iniciatyvą parėmusių žmonių skaičiaus matome, kad visuomenė priešinasi tokiem sprendimam. Žmonės nori išsaugoti savo tėviškes nesudarkytas milžiniškais įrenginiais. “ – sakė visuomeninės ekologinės draugijos „Sūduva“ pirmininkė Onutė Škarnulienė.

Apie vėjo jėgainių statybos planus Punske kalbama jau daugiau nei metus. Šiuo metu atliekamos visos būtinos jų statybos planavimo procedūros. Galima sakyti iš esmės sprendžiasi šis klausimas. Dauguma Punsko savivaldybės gyventojų nenori arti namų turėti nuolatos ūžiančių besisukančių milžiniškų mašinų. Planuojamų vėjo jėgainių aukštis su sparnais 180 m., t.y. 4,5 karto aukštesnės nei Punsko bažnyčia. Planai rengiami 54 vėjo jėgainėms. Vieta numatyta jų statybai ir poveikiui pačiame Punske apie 400 m. Nuo Punsko bažnyčios.

Kategorijos: Baltų žemėse, Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Naujienos, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė