R.Morkūnaitė: Net ir viena alkoholio taurė gali negrįžtamai pakenkti dar negimusiam kūdikiui (0)

Radvilė Morkūnaitė |  Asmeninė nuotr.

Radvilė Morkūnaitė

„Taurelę kilnojančios būsimos mamos gali pakenkti vaisiaus vystymuisi, todėl būtinos plačios informacinės kampanijos ES ir pasauliniu lygiu. Svarbu didinti visuomenės informuotumą apie neigiamą reakciją į bet kokį alkoholio toleravimą nėštumo metu“, –  teigė europarlamentarė ir renginio globėja Radvilė Morkūnaitė rugsėjo 17 d. Europos Parlamente vykusioje konferencijoje apie alkoholio žalą kūdikių vystymuisi.

Kaip vieną iš galimų priemonių, jau pasiteisinusių Prancūzijoje, politikė įvardino logotipo ant alkoholio taros, draudžiančio vartoti alkoholį nėščiajai, naudojimą.

„Tik visiškas alkoholio atsisakymas prilygsta nulinei rizikai, o tokios sąvokos, kaip saugus ar tinkamas alkoholio kiekis išvis negali būti, ypač nėštumo metu“, – pažymėjo R. Morkūnaitė, remdamasi konferencijoje pristatytų tyrimų duomenimis.

Konferencijoje dalyvavęs už sveikatos ir vartotojų politiką atsakingas Europos Komisijos narys Tonio Borgas teigė, kad nors sveikatos klausimai pagal subsidiarumo principą (Subsidiarumo principas reiškia, kad ES sprendimai turi būti priimami taip, kad jie būtų kuo artimesni piliečiams. Kitais žodžiais sakant, Sąjunga nesiima priemonių (išskyrus tas sritis, už kurias ji viena yra atsakinga), nebent ES priemonės būtų veiksmingesnės už tas, kurių būtų imtasi valstybių, regionų arba vietos lygmeniu) daugiausia sprendžiami nacionaliniu lygiu, tačiau, tai nereiškia, kad Europos Komisija neturi įtakos. Kaip pavyzdį eurokomisaras paminėjo šiuo metu Europos Sąjungos lygiu vykdomą tabako reformą.

Anot ekspertų, alkoholio vartojimas nėštumo metu yra viena iš pagrindinių kūdikių vystymosi sutrikimų Europos Sąjungoje priežasčių. Per nėštumą net nedideliais kiekiais ar tik nėštumo pirmaisiais mėnesiais vartojamas alkoholis trukdo normaliam vaisiaus vystymuisi ir gali rimtai pakenkti dar negimusiam kūdikiui.

„Deja, daug moterų to nežino ir toliau vartoja alkoholį nėštumo metu: statistiškai nuo 25 proc. Ispanijoje iki 35–50 proc. Olandijoje ir netgi didesnis skaičius Jungtinėje Karalystėje arba Airijoje – 79% proc. Todėl, kaip viena iš priemonių, mažinančių šiuos skaičius, būtina vieninga alkoholio ženklinimo sistema visose ES valstybėse narėse“, – akcentavo Europos Parlamento narė.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Naujienos, Sveikata, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė