N.Puteikis. Kas ir kaip valdo valstybę? (17)

Vytautas Giržadas | Alkas.lt nuotr.

Vytautas Giržadas | Alkas.lt nuotr.

Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui (LVAT)  priėmus neskundžiamą nutartį sugrąžinti į darbą neteisėtai atleistą Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus pavaduotoją, majorą Vytautą Giržadą, prezidentė Dalia Grybauskaitė komentuodama teismo sprendimą sakė:

Teismai sprendė atleidimo procedūrinius klausimus ir, jeigu yra toks sprendimas, kad jie grąžinti į darbą, reiškia buvo padaryti procedūriniai pažeidimai, ir už tai tenka atsakomybė Vidaus reikalų ministerijos juristams ypač. Na, o dėl kitų aspektų, t.y. dėl melo detektorių parodymų – joks teismas negali panaikinti šių rezultatų.

Visada sakiau, kad visų teisėsaugos institucijų vadovai turi būti nepriekaištingos reputacijos. Ir po to, kai du melo detektoriai ir dviejose institucijose parodė neigiamą rezultatą vienam iš FNTT vadovų, manau, kad moraliai tas vadovas turėjo pats atsistatydinti. Teismas nusprendė, kad gali (grįžti į darbą), o moralinės ir kitos priežastys išlieka. 

Kai FNTT vadovų atleidimą nagrinėjome praeitos kadencijos Seimo Antikorupcijos komisijoje, pats savo akimis mačiau, kaip melavo VSD generalinio direktoriaus pavaduotojas Romualdas Vaišnoras, ant melo ribos laviravo generalinės prokuratūros vadovai, VSD vadas Gediminas Grina. Gal todėl Prezidentė dabar atvirai stoja ginti VSD pareigūnus, kurie klastojo dokumentus ir šmeižė V.Giržadą ir V.Gailių. Maža to, ji iš esmės ragina nevykdyti teismo sprendimo – spaudžia V.Giržadą išeiti iš darbo. Prezidentė dezinformuoja visuomenę, teigdama, kad V.Giržadas grąžintas į darbą tik dėl procedūrinių pažeidimų. Tai netiesa, nes teismas V.Giržadą atstatė į darbą nurodydami, kad VISI VRM veiksmai buvo neteisėti: nėra jokių V.Giržado kaltės įrodymų.

Tai kas ką valdo: ar VSD valdo Prezidentę, ar Prezidentė nurodė VSD darbuotojams atleisti V.Giržadą ir V.Gailių? Kas ir kaip valdo valstybę? Kodėl mes nesupažindinami su tiesa? Kur demokratinės valstybės politikų, ypač Prezidentės skaidrumas? Kodėl ir už ką neteisėtais veiksmais buvo išvyti iš darbo V.Gailius ir V.Giržadas? Kokius šešėlinės ekonomikos tyrimus norėjo sustabdyti VSD nomenklatūros, kai kurių advokatų, bei prezidentūros grietinėlės susivienijimas?

Kokius mafijozus, besipelnančius iš kontrabandos, ar PVM griovimo jie norėjo apginti nuo tuometinių FNTT vadovų V.Gailiaus ir V.Giržado?

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė