Baltų vienybės dienos renginiai pristatyti Rygoje (1)

Rygoje, Latvijos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje, rugsėjo 17 d. įvyko spaudos konferencija, skirta Baltų vienybės dienos minėjimui, vyksiančiam rugsėjo 21 d. Šiauliuose.

Konferencijoje dalyvavo Latvijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriaus pavaduotojas, politikos direktorius Eduardas Stiprajis (Eduards Stiprais), Lietuvos ambasadorius Latvijoje Ričardas Degutis, Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos Jungtinio techninio sekretoriato vadovė Antra Jansonė (Antra Jansone) ir „Baltų centro“ vadovė dr. Regina Kvašytė. Konferenciją vedė ministerijos spaudos sekretorė Lyga Bergmanė (Līga Bergmane).

Su Baltų vienybės dienos minėjimo tradicija (ši diena įtrauktą į abiejų šalių kalendorius kaip atmintina diena jau 2000-aisiais metais) susirinkusius į konferenciją žurnalistus supažindino E.Stiprajis ir padėkojo visiems šios dienos rengėjams. R.Degutis kalbėjo apie tai, kad lietuvius ir latvius sieja bendra praeitis, kalbų giminingumas, todėl dėsninga, kad šią dieną latviai ir lietuviai mini drauge. A.Jansonė išsamiau supažindino su veiklomis, kurios Šiauliuose numatytos bendradarbiavimo projektams pristatyti. Tai ir įvairių amatų demonstravimai, ir bendradarbiavimo projektų pristatymas komunikacijos forume, ir jau atidaryta fotografijų paroda „Esame kaimynai“.

R.Kvašytė išsamiau apžvelgė kitus Baltų vienybės dienos renginius – šventės atidarymą ir folkloro kolektyvų koncertą, forumą, kuriame bus kalbama apie komunikacijos perspektyvas, latvių vaidybinį filmą „Svajonių komanda 1935“, į kurio demonstravimą atvyks ir režisierius Aigaras Grauba, taip pat vieną iš ryškių šios šventės akcentų – vakaro koncertą, kuriame sveikinimo žodį tars Lietuvos seimo pirmininkas Vydas Gedvilas ir Latvijos seimo pirmininkė Solvita Abuoltinia (Solvita Āboltiņa), o koncertuos būgnų ir dūdmaišių grupė „Auļi” iš Latvijos ir lietuvių folkroko grupė „Žalvarinis“, taip pat bus galima pamatyti Lietuvos Liaudies kultūros centro parengtą teatralizuotą baltų genčių istorinių archeologinių kostiumų kolekciją.

Baltų vienybės diena – viena iš svarbiausių „Šiaulių dienų 777“ dienų. Šiemet šis abiems tautoms reikšmingas įvykis Lietuvoje valstybės mastu bus pažymimas būtent Šiauliuose.

baltu-vienybes-diena-lietuva-latvija-2013

Kategorijos: Baltų žemėse, Kultūra, Mes baltai, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė