Kariuomenės pilotai žmonėms demonstruos, kaip gabenami donoriniai organai (0)

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Ateinantį šeštadienį Kauno mieste vyks donorystės dienai skirtas renginys „Donorystei taip“. Rugsėjo 21-ąją, nuo 12 iki 14 val., Nemuno saloje, greta Žalgirio arenos, organizuojamas švietėjiškas renginys, kurio metu žmonėms bus pademonstruota, kokios gausios pajėgos dalyvauja organų donorystės ir transplantacijos procese.

Renginio teritorijoje leisis Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparniai, kurie kviečiami į pagalbą, kai reikia organus pergabenti iš toliau esančių ligoninių į transplantacijos centrus Vilniuje ir Kaune. Kasmet sraigtasparnių pagalbos prašoma apie 10 kartų. Renginio svečiai galės apžiūrėti sraigtasparnių įrangą, sužinoti, kaip vyksta donorinių organų gabenimas ir žmonių gelbėjimo darbai.

Kiekvienais metais Organų donorystės ir transplantacijos diena minima antrąjį spalio šeštadienį. Šiemet Europoje ši diena minima jau 15-ąjį, o pasaulyje 9-ąjį kartą. Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos kartu su Nacionaliniu kraujo centru, Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir Karinėmis oro pajėgomis kviečia šią dieną minėti kartu.

Šventėje dalyvaus ir bus kalbinami asociacijos „Kauno gyvastis“ pacientai, gyvenantys po organų transplantacijos. Apsisprendę dėl donorystės, galės pasirašyti sutikimą donoro kortelei gauti. Nacionalinio kraujo centro atstovai skleis kraujo donorystės idėją, paaiškins, kodėl žmonės kviečiami būti neatlygintinais kraujo donorais.

Renginiui einant į pabaigą, visuomenei bus pristatyta parodomoji procedūra, kaip donoriniai organai specialiuose konterineriuose sraigtasparniais skraidinami iš ligoninės į transplantacijos centrą. Biuras, siekdamas donorystės ir transplantacijos proceso efektyvumo, bendradarbiauja ir su policija. Policijos ekipažai greitosios pagalbos automobilius, kuriais pervežami donoriniai organai, lydi nuolat. Šių tarnybų pagalba yra neatsiejama nuo greito ir kokybiško donorinių organų pergabenimo ir transplantacijų operacijų sėkmės.

Šiuo metu Lietuvoje organo ar audinio transplantacijos laukia 463 recipientai. Kauno apskrityje šis skaičius siekia 97. Gyvybę gelbstinčių persodinimo operacijų (širdies, kepenų ir plaučių) laukia: širdies – 4 (3 gyventojai iš Kauno ir 1 pacientas iš Prienų), kepenų – 13 (10 žmonių iš Kauno ir po 1 Kėdainių, Kaišiadorių ir Raseinių miesto gyventoją), plaučių – 1 pacientas iš Kauno. Gyvenimo kokybę gerinančios transplantacijos (inksto, ragenos) laukia: ragenos – 43 (32 Kauno, 7 Kaišiadorių, 3 Raseinių ir 1 Prienų miesto gyventojas), inksto – 36 (22 Kauno, 7 Kėdainių, 3 Raseinių, 2 Jonavos, po 1 Kaišiadorių ir Prienų gyventoją).

Šiais metais dviejuose transplantacijos centruose Vilniuje ir Kaune yra atlikta 117 organų ir audinių transplantacijų. Kauno apskrities gyventojams buvo persodinti 22 organai ir audiniai (10 inkstų, 9 ragenos, 2 kepenų ir 1 širdies transplantacija). Kauno gyventojams transplantuotos 2 kepenys ir 1 širdis. Ragena persodinta 4 Kauno miesto ir jo rajono gyventojams, 2 žmonėms iš Kėdainių, 2 pacientams iš Prienų ir 1 Kaišiadorių gyventojui. Inksto persodinino operacija atlikta 7 pacientams iš Kauno, 2 žmonėms iš Kaišiadorių ir 1 Raseinių gyventojui.

Šiuo metu Kaune organų donorystei oficialiai pritaria 3 031 žmogus – būtent tiek šio regiono gyventojų yra užpildę sutikimą donoro kortelei gauti.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė