Paulius Normantas pristato asmeninę budistinio meno kolekciją (0)

Fotografija iš Tibeto | Pauliaus Normanto archyvas

Fotografija iš Tibeto | Pauliaus Normanto archyvas

Rugsėjo 16 d. 17.30 val. vyks Pauliaus Normanto parodos „Budos šviesa“ atidarymas VDA galerijoje „Akademija“ (Pilies g. 44, Vilnius) ir veiks iki rugsėjo 28 dienos. Pauliaus Normanto 65-metį žyminčioje parodoje bus galima išvysti fotografijų iš 1981 – 2013 m. sukaupto daugiau nei 100 tūkst. nuotraukų archyvo. Iš šios medžiagos yra išleista 12 fotoalbumų Lietuvoje, Vengrijoje, Suomijoje ir Indijoje, suruošta beveik 300 personalinių parodų 17 pasaulio valstybių.

Nobelio taikos premijos laureato Dalai Lamos XIV vizito Lietuvoje proga, žymus keliautojas ir fotografas Paulius Normantas Lietuvai pristato ne tik egzotiškų kraštų fotografijas, bet ir per du dešimtmečius iš kelionių po istorines Budos piligrimystės vietas sukauptą skulptūrų, dailės kūrinių ir amuletų kolekciją. Ekspoziciją iš menininko archyvo, rinkto nuo 1989 iki 2013 metų, sudarė menininkas Saulius Valius.

„Pirmuosius eksponatus įsigijau 1989 m. rugpjūčio-spalio mėnesiais okupuotame Tibete. Tai buvo vadžra, kau (amuletas), ca-ca, mala, kata (šilkinė skarelė), Budos skulptūrėlės ir kt. smulkūs budistiniai daiktai iš Šiaurės ir Rytų Tibeto, Amdo regiono. Nuo pirmosios fotoekspedicijos 1991 m., pradėjau reguliariai tyrinėti ir pirkti daugiausiai budistinius sakralinius daiktus Indijos miestų antikvariatuose: Dharamsaloje, Lehe, Dardžilinge, Bodgagoje. Vėliau nusprendžiau savo ekspedicijų metu surinkti kiek galima daugiau tik budistinės paskirties eksponatų ir atėjus laikui, atidaryti muziejų”, – pasakojo P. Normantas.

Didžiąją menininko sukauptos kolekcijos dalį užima tajų, tibetiečių, khmerų amuletai, mažosios plastikos eksponatai iš Tibeto, Nepalo, Tailando, Indijos, Laoso, Vietnamo, Kambodžos ir kitų keliautojo lankytų šalių.  Šiuo metu kolekcijoje yra apie 1400 amuletų, 73 skirtingo amžiaus tibetietiškos ritininės tapybos eksponatų – tankų, per 550 mažosios plastikos darbų, arti šimto skirtingo dydžio skulptūrų bei kelios dešimtys etnografinės paskirties daiktų (moteriški papuošalai, buities reikmenys), iš viso – per 2000 eksponatų.

Atidaryme dalyvaus VDA prorektorius prof. Arvydas Šaltenis, VU docentas dr. Regimantas Tamošaitis ir galerijos vadovė dr. Ramutė Rachlevičiūtė.

Prieš kelis mėnesius tikruoju Vengrijos menų akademijos nariu fotografijos srityje tapęs Paulius Normantas, šių metų pabaigoje išvyksta į 21-ąją Himalajų ekspediciją toliau kaupti medžiagos savo kolekcijoms.

Kategorijos: Etninė kultūra, Gamta ir žmogus, Kelionės, Kultūra, Vaizdai ir garsai, Vaizdai sielai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė