Vilniuje švedai kuria filmą „Džentelmenai ir gangsteriai“ (0)

Filmo akimirka. Vilniaus sav. nuotr.

Filmo akimirka. Vilniaus sav. nuotr.

UAB „Dansu“ ir Švedijos kino gamybos kompanija „B-reel Feature Films“ Vilniuje stato filmą „Džentelmenai ir gangsteriai“ (ang. „Gentlemen and Gangsters“).

Filmavimas sostinėje prasidėjo rugpjūčio 26 d. ir tęsis 40 dienų – iki spalio 17 d. Didžioji dalis scenų kuriama Vilniaus sporto rūmų pastate, taip pat kitose vietose – Vidaus reikalų ministerijos rūmų, Vrublevskių bibliotekos, Verkių rūmų patalpose, senamiesčio gatvėse.

Vilniuje filmavimo metu bus atkurtos Berlyno, Stokholmo gatvės.

„Džiaugiamės, kad per visą filmo kūrimo laiką mieste yra sukurta per 100 papildomų darbo vietų, taip pat daugiau nei 600 žmonių filmuojasi filmo scenose. Tai kad tokia žinoma kino kompanija savo filmui kurti pasirinko būtent Vilnių, dar kartą parodo, kad Vilnius yra puiki filmavimo aikštelė geriausiems pasaulio filmams.“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Vilnius švedus patraukė filmavimui tinkama aplinka, profesionalia komanda. Visus su filmavimu susijusius sostinėje klausimus svečiams iš užsienio padeda išspręsti „Vilniaus kino biuras“. Biuro darbuotojai pasirūpino leidimais filmuoti, išnuomojo patalpas, suteikė informacijos kūrėjams visais rūpimais klausimais.

„Filmavimai vyks visame mieste nuo Senamiesčio iki tolimiausiu jo kampelių, kaip antai Trakų Vokėje. Reikėjo nemažai pastangų, kad viskas vyktų sklandžiai, tačiau viskas sekasi puikiai. Tokio masto filmavimas – iššūkis mums, tačiau mes jam pasirengę“, – sakė „Vilniaus kino biuro“ direktorė Jūratė Pazikaitė.

Akimirka iš filmo. Vilniaus sav. nuotr.

Akimirka iš filmo. Vilniaus sav. nuotr.

Pasak švedų, Vilnius puikiai patenkino visus jų lūkesčius. Gerą įspūdį kūrėjams paliko ir „Vilniaus kino biuro“ pagalba organizuojant filmavimą.

Filmo istorija prasideda 1967 m. ir tęsiasi iki šių dienų. Du draugai Henris ir Klasas, kartu su bičiuliais Leo ir Maud patiria įvairių nuotykių bei išgyvenimų: boksuojasi, ieško paslėptų lobių, gilinasi į senas pamirštas istorijas ir bando pasipriešinti režimui, kurį diktuoja slapti agentai, turtuoliai ir politikai. Istoriją vainikuoja meilė ir tikėjimas, kad viltis yra stipresnė už tamsius praeities šešėlius. Istorija paremta kultinio švedų rašytojo Klaso Ostergreno knygomis „Džentelmenai“ ir „Gangsteriai“.

Žiūrovai filmą galės išvysti kitų metų pabaigoje.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė