Šiaulių „Aušros“ muziejuje pristatoma A.Jonušo miniatiūra iš gintaro (0)

„Aušros“ muz. nuotr.

„Aušros“ muz. nuotr.

Šį rudenį Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) lankytojai gali išvysti įspūdingą pilių miniatiūrą iš gintaro.

Juvelyro Alfredo Jonušo kūrinys pristatomas vienoje iš muziejaus ekspozicijos „Provincijos dvaras ir miestas XIX a. vid. – XX a. vid.“ dalių. Joje, įsiliejant į Valstybinio turizmo departamento organizuojamą tarptautinį projektą „Gintaro kelias“, eksponuojama ir daugiau išskirtinių muziejuje saugomų gintaro dirbinių.

A. Jonušas – talentingas menininkas, juvelyras, Telšių miesto garbės pilietis, kone kasmet ne tik Telšius, bet ir visą Lietuvą nustebinantis savo naujais darbais. Šiemet, minint žemaičių krikšto 600-ąsias metines, meistras pateikė įspūdingą siurprizą – sukūrė miniatiūrą „Gintaro kelias“. Šiam darbui autorius sunaudojo apie 5 kilogramus gintaro. Kūrinio centre esantis didžiausias gintaro gabalas sveria net 800 gramų, jo vertė siekia apie 2 tūkst. eurų. Šiai miniatiūrai, pasak A. Jonušo, panaudotos visos jo gyvenimo gintaro atsargos.

45 cm ilgio ir 35 cm pločio miniatiūra pagaminta iš kelių spalvų gintaro ir  mamuto kaulų. Centre – didžiulis, apie 800 gramų sveriantis gintaro luitas. Juvelyras miniatiūrą kūrė  kasdien 7 mėnesius. Kelionė prasideda gintarinėje Gedimino pilyje, toliau keliauja per Elco, Acheno, Noišvanšteino pilis, iki Slovėnijos, vėliau suka į Kiniją, nes gintarą savo akmeniu laikę ir kinų monarchai.

A.Jonušas, Aušros muz. nuotr.

A.Jonušas, Aušros muz. nuotr.

Įspūdingo kūrinio idėja autoriui kilo dar praėjusią vasarą, minint Maironio metus.

„Prisiminiau baladę „Jūratė ir Kastytis“ ir kilo mintis apie gintarą. Taip ir prasidėjo. Šiemet turizmo metai paskirti „Gintaro keliui“. Atsirado Vakarų Europos, Vokietijos pilys. O juk tuo gintaro keliu atgal į Lietuvą, į Žemaitiją atėjo krikščionybė“ – pasakojo A. Jonušas.

Gintaro miniatiūra bus pristatoma iki 2013 m. lapkričio 10 d.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė