Tarptautinė veislinių gyvūnų paroda buvo pilna gyvybės (nuotraukos) (1)

Žemės ūkio rūmų nuotr.

Žemės ūkio rūmų nuotr.

Rugsėjo mėnesio 13–14 dienomis Panevėžio r. Algirdiškyje, (šalia Gustonių gyvenvietės) UAB „Panevėžio veislininkystė“ parodų bazėje įvyko „Tarptautinė veislinių gyvūnų paroda 2013“. Čia veislinių gyvūnų augintojus vienijančios asociacijos pristatė geriausius eksponatus iš Lietuvos ūkių: pieninius ir mėsinius galvijus, žirgus, avis, triušius, paukščius, kailinius žvėrelius, žuvis.

Parodos atidaryme kalbėjęs ŽŪR pirmininkas Andriejus Stančikas sveikino parodos dalyvius, dėkojo už entuziazmą ir atsidavimą veislininkystės idėjoms.

„Šiandien čia susirinko šauniausi veislininkyste užsiimantys ūkininkai, į vieną vietą suvežę gražiausius Lietuvos gyvulius“ – džiaugėsi ŽŪR pirmininkas ir linkėjo visiems puikių įspūdžių.

Parodos dalyvius sveikino ir Žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna, Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Bronius Pauža, Seimo nariai Jonas Kondrotas ir Vytautas Kamblevičius, Ministro Pirmininko patarėjas žemės ūkio klausimais Adolfas Damanskas.

Parodoje vyko parodomieji pieninių ir mėsinių veislių galvijų, avių ir ožkų, triušių ir kitų kailinių žvėrelių veislių pristatymai ir vertinimai. Geriausiai įvertinti veisliniai gyvuliai buvo apdovanoti parodos taurėmis. Taip pat parodos svečiai ir dalyviai atšventė Lietuvos sunkiųjų arklių veislės pripažinimo 50-metį (vyko šiai progai skirta konferencija) ir Lietuvos juodmargių galvijų gerintojų asociacijos 20-metį. Parodos metu vyko forumas „Sėkminga galvijininkystės formulė“, parodomosios programos, seminarai.

Lankytojus džiugino Gintauto Domino parodomasis karietos važiavimas – ir mažieji, ir suaugę parodos lankytojai galėjo pasivažinėti karietomis. Daug dėmesio sulaukė Panevėžio šunų mylėtojų klubo „Lunaris“ ir policijos tarnybinių šunų parodomosios programos. Parodą papuošė netradiciniai gyvūnai – egzotiškosios alpakos. Azartiškiausieji parodos svečiai ir dalyviai išbandė kantrybę sraigių lenktynėse, kurias organizavo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos studentai. Mažųjų parodos lankytojų taip pat laukė siurprizai: žaidimai, konkursai, varžybos. Visi lankytojai turėjo puikią galimybę paganyti akis į jaunimo rankomis nupintus rudens gėrybių kilimus, kuriuos dovanojo profesinių mokyklų mokiniai.

Parodos lankytojai ir svečiai galėjo susipažinti su žemės ūkio sektoriui ir gyvulininkystei skirtos produkcijos naujovėmis: žemės ūkio ir pašarų ruošimo technika, veterinariniais preparatais, ūkio reikmenimis ir pan.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė