Sostinėje vyks pilietinė akcija „Lietuvos šauksmas. Už švarią Lietuvą“ (tiesioginė transliacija) (28)

Vytautas V.Landsbergis | Alkas.lt nuotr.

Vytautas V.Landsbergis | Alkas.lt nuotr.

Rugsėjo 15 d., 15 val. Vilniuje, Rotušės aikštėje, Lietuvos Šeimų sąjūdis surengs pilietinę akciją „Lietuvos šauksmas. Už švarią Lietuvą“. Šia akcija siekiama paskatinti valstybės institucijas, ypatingai Aplinkos ministeriją, apginti Lietuvos Žemę ir jos švarą nuo teršalų konkrečiais veiksmais – sustabdant skalūninių dujų žvalgybos ir gavybos konkursą. Akcija kviečia žmones susivienyti ir su dainomis ir ugnimi širdyje atgaivinti Lietuvos Dvasią.

Pilietinio susitelkimo tikslas – suvienyti Lietuvos žmones sprendžiant Lietuvos Žemės gelmių žvalgymo, išteklių išgavimo, naudojimo, pardavimo ir galimos žalos ekosistemai klausimu. Renginio metu bus atskleisti faktai, kuriuos dažniausiai nutyli gavyba užsiimančios kompanijos, bei pristatyti galimos ekokatastrofos mastai. Taip pat iškelti žemės ūkio ir miškų ūkio paskirties žemės pardavimo užsienio šalių piliečiams, Tautos išlikimo ir Lietuvos, kaip nepriklausomos valstybės, turinčios teisę pasirinkti ir prisiimti atsakomybę už savo ateitį klausimais. Pilietinės akcijos rengėjai nuoširdžiai kviečia atvykti, pabūti drauge ir prikelti Tautos vienybę.

Dvasią žadins ir kels: rašytojas, kino ir teatro režisierius Vytautas V.Landsbergis; aktorius, dainuojamosios poezijos atlikėjas, teatro pedagogas Gediminas Storpirštis; dainuojamosios poezijos grupė „Riedanti Saulė“.

Su skalūninių dujų gavyba ir jos technologijos keliamais pavojais supažindins: Žygaičių bendruomenės pirmininkas Jonas Nairanauskas, pensininkė, lietuvių kalbos mokytoja Regina Liūdžiuvienė, profesorius Gediminas Motuza, geologas Vytautas Švanys, reemigrantė Elona Stasiūnaitė.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė