Vėl kviečia tarptautinė folkloro šventė „Suklegos“ (video) (0)

Dzianis Sukhi

Dzianis Sukhi

Tarptautinis tradicinio ir šiuolaikinio folkloro festivalis „Suklegos“ 14-liktą kartą klegės rugsėjo 19-21 dienomis, Kauno ryšių istorijos muziejaus erdvėse ir Povilo Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejuje.

Rugsėjo 19 dieną, ketvirtadienį 18 val. tradicinių kanklių muzikos gerbėjai kviečiami į Povilo Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejų. Čia vyks kanklių vakaras, skirtas paminėti kanklių meistro, liaudies kompozitoriaus bei muzikanto Juozo Telešiaus (1913–2001) 100-ąsias gimimo metines. Žiniomis apie šį meistrą dalinsis muziejaus darbuotoja ir puiki muzikantė Laura Lukenskienė. Tradicines Estų kankles (kannel) pristatys viešnia iš Estijos Tule Kan (Tuule Kann). Ši muzikantė ir kanklių muzikos mokytoja kanklėmis groja ne tik tradicinę estų muziką, bet ir puikiai improvizuoja, jungia savo kūrybą su kitais muzikos stiliais. Puiki muzikantė Žemyna Trinkūnaitė atliks keletą savo improvizacijų tradicinėmis lietuviškomis kanklėmis. Žemynos atliekami kūriniai ne vieną klausytoją priverčia palikti savo rūpesčius ir pasinerti į devynių stygų čiurlenimą.

Rugsėjo 20 dieną, penktadienį 18 valandą netradicinio folkloro mylėtojai laukiami Ryšių istorijos muziejaus salėje, kur vyks jaunimo grupių koncertas ir vakaronė. Festivalio organizatoriai pakvietė keletą jaunų netradicinio folkloro kolektyvų, kurie kuria ir atlieka senąjį folklorą, interpretuodami jį savaip. Grupė iš Jurbarko „Vėjūkas“ mėgsta poeziją ir lietuvių liaudies dainas. Muzikalūs ir kūrybingi grupės nariai tradicines dainas atlieka pritardami įvairiais instrumentais.

„Vėjūkas“ – „Per Raudonės miestelį“ (2012):

httpv://youtu.be/0wyvC30xncQ

Kita audringa jaunimo grupė „Merginos“ iš Ariogalos pristatys įvairių Lietuvos regionų muzikinę programą apipintą įvairių žanrų aranžuotėmis. Kolektyvo repertuare nemažai dainų iš Antano Juškos dainynų. Vadžgirio jaunimas, pasivadinęs „Devyni“, taip pat nevengia eksperimentuoti su lietuvių liaudies dainomis. Repertuare – įvairių Lietuvos regionų dainos ir instrumentinė muzika. Jaunimo rankose skamba kanklės, smuikas, Sekminių ragelis, lumzdeliai, gitaros, įvairi perkusija.

Grupė iš pajūrio „Gyvata“ – tai dar vienas jaunimo kolektyvas, savitai aranžuojantis jiems patinkančias dainas. Švelnūs ir ramūs „Gyvatos“ akordai paliečia pačius giliausius lietuviškų dainų jausmus.

„Gyvata“ – „O Jau Mano Mielas“ (2011):

httpv://youtu.be/emveIxEnaVM

„Suklegų“ klausytojai taip pat galės susipažinti su vienu iš seniausių lietuvių liaudies instrumentų – dūdmaišiu. Ketvirtojo Lietuvos dūdmaišininkų susipūtimo dalyviai Dzianis Sukhi ir Stanislav Čiavus iš Baltarusijos bei Gvidas Kovėra pademonstruos tradicinio muzikavimo subtilybes. Puikūs Baltarusijos meistrai jau ne pirmus metus gamina dūdmaišius Lietuvos muzikantams ir dalinasi savo patirtimi. Energija, jaunystė, žavesys sklinda iš puikios post-folk grupės „Mindrauja“.

„Mindrauja“ – „Ką dūmojai apvynėli?“ (2012):

httpv://youtu.be/eJQh3FRdN6U

Savitai, šiuolaikiškai, melodingai skambanti šios grupės muzika suteiks geros nuotaikos visam vakarui. Vyrų grupė „Ugniavijas“, atliekanti senovines lietuviškas dainas, pristatys programą iš naujojo savo albumo „Karo dainos“. Vyrai stengiasi išlaikyti lietuviškųjų papročių bei autentikos dvelksmą muzikoje ir dainose, tačiau yra atviri naujovėms ir bando rasti dermę tarp dabarties ir praeities. Tradiciškai jaunimo vakaras baigsis audringa vakarone su puikiu kolektyvu „Kauno bandonija“.

„Paabel“

„Paabel“

Rugsėjo 21 dieną, šeštadienį 12 valandą Vilkijoje vyks ketvirtasis Lietuvos dūdmaišininkų susipūtimas. Lietuvos, Baltarusijos ir Ukrainos dūdmaišininkai dalinsis savo patirtimi, bus galima išmokti pasigaminti liežuvėlius, susiderinti dūdmaišį. Nuo 18 valandos vyks koncertas muziejaus svečiams.

Tą pačia dieną 18 valandą Kauno ryšių istorijos muziejaus salėje vyks baigiamasis festivalio svečių koncertas. Naujausią dambrelių projektą „Garsinė izoliacija“ pristatys Egidijus Darulis su žmona Kristina Daruliene ir grupės „Rumunija“ nariu Andriumi Vyšniausku. Pasak autorių, programą sudaro ne tiek muzika, kiek oro virpėjimas, šnabždantis fonas, tylos ir trenksmų kontrastai, kuriuose plaukiama tarsi po ramiu vandeniu tarp aštrių uolų. Šis viliojantis pasaulis įtraukia į uždarą, tačiau tuo pačiu bekraštę garsinę izoliaciją, kur dūzgiančios tylos ir garso dalelės sukuria bendrumo ir poilsio pojūtį. Į buriančias šios trijulės žabangas galėsite įkliūti atėję į jų magišką pasirodymą! Instrumentų gausa, įspūdingais vokaliniais sugebėjimais stebins duetas iš Lenkijos – Karolina Cicha ir Bartas Palyga (Bart Pałyga).

Cicha & Company Feat, Bartas Palyga

Cicha & Company Feat, Bartas Palyga

Du multiinstrumentalistai atliks lietuvių, baltarusių, lenkų, romų, žydų, totorių, ukrainiečių ir kitų tautų dainas. Šis projektas pavadinimu „Daug kalbų“ (Many languages) šiemet gavo pagrindinį apdovanojimą prestižiniame Lenkijos folkloro festivalyje. Kaip ir kiekvienais metais „Suklegose“ skambės šiuolaikiškai perdaryta estų liaudies muzika. Šiai metais šią šalį  atstovaus žavi ir labai melodinga grupė „Paabel“. Šiuo metu ši grupė viena populiariausių savo šalyje. Tikimės, kad jų atliekamą muziką taip pat pamėgs ir lietuviai. Geografiškai margiausias kolektyvas „Merope“ šiemet pasirodys visa sudėtimi. Muzikantai iš  Prancūzijos, Belgijos, Vokietijos, Ispanijos ir Lietuvos kuria unikalią lietuviško folkloro, originalių kompozicijų, world ir jazz stilių, instrumentų bei elektronikos sintezę. Užburiančiomis melodijomis, garsinėmis tekstūromis, subtilia harmonija bei poliritmija „Merope“ kuria naujųjų laikų ritualinę muziką.

„Merope“ – „Undinė“ (2012):

httpv://youtu.be/s8aJHFE9FS8

Tarptautinis tradicinio ir šiuolaikinio folkloro festivalis „SUKLEGOS“
2013 Rugsėjo 19-21 dienomis, Kaunas

PROGRAMA

Rugsėjo 19 d. (ketvirtadienį) 18.00 val.

Povilo Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejuje Zamenhofo g. 12, Kaunas

Kanklių vakaras skirtas paminėti Juozo Telešiaus (1913–2001) 100-ąsias gimimo metines

Laura LUKENSKIENĖ, Kaunas
Pranešimas apie Juozą Telešių ir jo gamybos kankles
Tuule KANN, Estija
Tradicinės estų kanklės (kannel est.)
Žemyna TRINKŪNAITĖ, Vilnius
Improvizacijos lietuviškomis kanklėmis

Rugsėjo 20 d. (penktadienį) 18.00 val.

Kauno ryšių istorijos muziejaus salėje, Rotušės a. 19, Kaunas

Jaunimo atlikėjų koncertas ir vakaronė

Ketvirtojo Lietuvos dūdmaišininkų susipūtimo dalyvių pasirodymas

UGNIAVIJAS, Vilnius
VĖJŪKAS, Jurbarkas
DEVYNI, Vačgirys
MERGICOS, Ariogala
GYVATA, Klaipėda
MINDRAUJA, Zarasai
Dzianis SUKHI, Baltarusija
Stanislav ČIAVUS, Baltarusija
Gvidas KOVĖRA, Kaunas
KAUNO BANDONIJA, Kaunas

Rugsėjo 21 d. (šeštadienį) 12.00 val.

Kauno mažoji g. 2, Vilkija,

Ketvirtasis Lietuvos dūdmaišininkų susipūtimas

18.00 val. Koncertas muziejaus svečiams

Rugsėjo 21 d. (šeštadienį) 18.00 val.

Kauno ryšių istorijos muziejaus salėje, Rotušės a. 19, Kaunas

Festivalio svečių koncertas

GARSINĖ IZOLIACIJA, Ukmergė
PAABEL, Estija
MEROPE, Prancūzija, Belgija, Vokietija/Brazilija, Ispanija, Lietuva
CICHA & COMPANY Feat. BART PAŁYGA, Lenkija

Visi renginiai nemokami!

Festivalį rengia

Informacija:  www.suklegos.lt, info@suklegos.lt, Tel. 868393786.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė