Pakaunėje vėl žvangės 1863 m. sukilėlių dalgiai (0)

Kunigas Antanas Mackevičius | kaunomuziejus.lt nuotr.

Kunigas Antanas Mackevičius | kaunomuziejus.lt nuotr.

Rugsėjo 14 dieną, 13.30 val., Ringovės kaime carinės Rusijos žandarai suims 1863 m. sukilėlių vadovą kunigą Antaną Mackevičių. Tiksliau – tai bus meninė inscenizacija, kurią suvaidins Irenos Štilpaitės vadovaujamo Vilkijos mėgėjų teatro „Vizija“ aktoriai.

Teatro branduolį sudaro gimnazistai, o kunigo A.Mackevičiaus vaidmuo patikėtas dvyliktokui Aurimui Kavaliauskui. Renginys vyks prie namo, kuriame buvo suimtas žymusis kunigas.

Savo surinktą kraštotyrinę medžiagą ir referatus, skirtus 1863 m. sukilimui, pristatys ir Saulėtekio A.Mackevičiaus pagrindinės mokyklos mokiniai.

Tai – tik vienas iš daugelio Europos paveldo dienų renginių Kauno rajone. Europos paveldo dienos skirtos ne tik 1863 m. sukilimui, bet ir S.Dariaus ir S.Girėno skrydžio per Atlantą 80-mečiui bei Žemaitijos krikštui.

Šiandien jau vyko istorijos pamokos ant Stabaunyčios kalno ir  Babtų kraštotyros muziejuje. Į kūrybines dirbtuves vaikus pakvietė Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

Rugsėjo 14 d. laukia  pažintinė ekskursija kunigo A. Mackevičiaus kovos keliais.  Šiam tikslui skirtas specialus autobusas, kuris vyks maršrutu Kaunas – Paberžė – Karalgiris – Ringovė – Kaunas.  Ringovės kaime kaip tik ir bus galima pamatyti minėtą inscenizaciją.

14 val. vyks renginys prie 1863 m. sukilėlių kapo Berukštynės miške (Šiulių k. Zapyškio sen.). Sporto klubas „Ežerietis“ organizuos žygį šiaurietiškomis lazdomis iki sukilėlių kapo.

Rugsėjo 15 d. 11 val. bus aukojamos mišios už 1863 m. sukilimo dalyvius ir S.Dariaus ir S.Girėno atminimą Pažėrų bažnyčioje. Po mišių, prie S.Dariaus ir S.Girėno paminklo Padainupio kaime koncertuos Pažėrų folkloro ansamblis.

Visi Europos paveldo dienų renginiai yra nemokami. Išsamią renginių programą galima rasti Kauno rajono savivaldybės svetainėje.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė