Kurkime šviesesnį ir sveikesnį gyvenimą (0)

Smlpc.lt nuotr.

Smlpc.lt nuotr.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (SMLPC) kartu su Trakų rajono savivaldybės administracija ir Trakų viešąja biblioteka surengė susitikimą su akademiku Jurgiu Brėdikiu. Tai vienas iš 2013-ųjų, Sveikatingumo metų, renginių.

Gausiai susirinkusiems trakiškiams ir svečiams akademiką pristatė Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė Irena Jocienė ir SMLPC direktorius Romualdas Sabaliauskas.

Jurgis Brėdikis – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius emeritas, habilituotas medicinos mokslų daktaras, Lietuvos mokslų akademijos narys, Lietuvos nusipelnęs gydytojas, širdies elektrinės stimuliacijos pradininkas Lietuvoje ir Rytų Europoje, originalių širdies chirurginio gydymo metodų autorius bei pradininkas – ir tai dar ne visi titulai bei įvertinimai. „Pirmiausiai esu gydytojas“, – apibendrino svečias.

Renginyje dalyvavo Trakų meno mokyklos fleitininkių kvartetas, vadovaujamas mokytojos Justinos Orlovskytės. J.Brėdikio knygos „Likimas leido“ ištraukas skaitė aktorius Mantas Cegelskas, o visi grožinės literatūros kūriniai ir pastaraisiais metais publikuoti straipsniai pristatyti bibliotekos parodų stende.

Kalbėta apie širdies chirurgiją, alternatyviąją mediciną, sveiką gyvenseną, taip pat apie likimą, laimę ir kaip gyventi ilgai ir laimingai, apie parašytas knygas „Gyvenimas klinikoje“, „Ties riba“, „Ne dievai“, „Likimas leido“.

Akademikas prisiminė, kad, kai jis pradėjo operuoti širdį, ne visi gydytojai žinojo, kad širdies ligas galima gydyti chirurginiu būdu. Terapeutai ir pediatrai kandidatus operuoti kardiochirurgams siųsdavo tik išnaudoję visas galimybes gydyti tuomet nelabai veiksmingais vaistais ir kai situacija tapdavo beviltiška. Kardiologija Lietuvoje žengė pirmuosius žingsnius. „Pacientai buvo tikri mirtininkai, operacijų bijojo ir sutikdavo operuotis tik nebelikus kitos išeities. Jei nepasisekdavo ar ligonis neatlaikydavo, mirtis ir tokia žinia atbaidydavo kitus, – tokia, pasak prof. J.Brėdikio, buvo naujų metodų diegimo pradžia. – Net sutikę operuotis pacientai, išgirdę blogą žinią, operacijų atsisakydavo ir išvykdavo iš klinikos. Jei sugrįždavo, tai jau daug sunkesnės būklės. Tekdavo nutylėti, jog dabar sėkmės šansų liko dar mažiau, o rizika didesnė. Arba – arba… Nesėkmės mažino terapeutų pasitikėjimą kardiochirurgais. Taip susidarė uždaras ratas, iš kurio nelengvai išėjome.“

Kas lemia gerą sveikatą? Kokia medicinos ateitis? Kokie šiandien pasiekimai kuriant žmogaus dirbtinę širdį? Kas Jums padėjo ir kas trukdė taikyti naujus ir originalius kardiochirurgijos metodus? Ar reikia vartoti druskos? Ką reiškia gyventi „pagal gamtos dėsnius“? Ar galima kurti realybę mintimis? Į šiuos ir kitus klausimus atsakinėjęs akademikas Jurgis Brėdikis pabrėžė: „Nežinau, ar yra universitetų, kuriuose galima išmokti pažinti žmones ir gyvenimą, bet tikiu žinių ir žmogaus sąmonės galia bei šviesesniu, sveikesniu mūsų visų gyvenimu.“

Renginyje dalyvavusi Trakų savivaldybės administracijos direktorė Asta Kandratavičienė savivaldybės ir visų dalyvavusiųjų vardu padėkojo garbiam svečiui už įdomią popietę, dalijimąsi išmintimi, patirtimi ir gera nuotaika.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė