Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama apsilankė Lietuvos Seime (nuotraukos, video) (5)

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Šiandien, rugsėjo 12 dieną, Seimo rūmuose šiltai pasitiktas Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama. Jį sveikino Seimo nariai, Europos parlamento atstovai, visuomeniniai veikėjai ir svečiai.

Seimo Konstitucijos salėje įvyko Jo Šventenybės spaudos konferencija, kurios metu buvo kalbėta apie Tibeto laisvės klausimą, dvasinį žmonių gyvenimą, demokratijos plėtrą.

Tai jau trečiasis Dalai Lamos vizitas Lietuvoje. Jis Lietuvoje viešėjo 1991 ir 2001 metais. Pastarąjį kartą su Dalai Lama susitiko Prezidentas Valdas Adamkus, susitikimas buvo apibūdintas kaip „privatus pokalbis“.

Trečiadienį „privataus pokalbio“ su Dalai Lama susitiko Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Tuo tarpu Premjeras ir Seimo Pirmininkas taip ir neišreiškė noro susitikti.

Rytoj, rugsėjo 13 dieną, numatytas susitikimas-paskaita su visuomene Vilniaus „Siemens“ arenoje „Kelias į Taiką ir Laimę Globalioje visuomenėje“.

Tibeto vyriausybės tremtyje atstovai, kalbėdami apie dabartinę savo situaciją, dažnai nurodo Lietuvą ir kitas Baltijos šalis kaip sektiną nesmurtinės kovos dėl nepriklausomybės pavyzdį. Dalai Lama buvo pirmasis karališkosios giminės atstovas, pasveikinęs Lietuvą atkūrus nepriklausomybę.

Kinija Tibetą laiko sava teritorija, tačiau patys tibetiečiai Kiniją vertina kaip okupantę.

httpv://youtu.be/8SwmruX9cow

httpv://youtu.be/AKX0WjIx9Ms

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė