T.Mano muziejuje atidaroma paroda „Fotografuota Nidoje“ (0)

PlakatasRugsėjo 18 d. 17 val. Nidoje Tomo Mano muziejuje bus atidaryta garsaus fotomenininko Stasio Paškevičiaus paroda „Fotografuota Nidoje“. Jos branduolį sudarys portretai, keletą metų fotografuoti Nidoje, kuriuose įamžinti įvairūs – garsūs ir ne tokie garsūs – parodos autoriaus sutikti žmonės, bei Kuršių Nerijos gamtos grožį atspindintys peizažai.

Žmonės, pažįstantys S. Paškevičių, gali paliudyti, kad fotografija šiam fotomenininkui yra gyvenimo būdas. Jį sunku įsivaizduoti be fotoaparato rankose – ir nesvarbu ar tai būtų oficialus renginys, ar pasisėdėjimas draugų rate.

Žmonių portretavimas yra ypatinga S. Paškevičiaus aistra. Kai 2007 metais šis fotomenininkas išleido albumą „Draugų portretai“, o to paties pavadinimo S. Paškevičiaus parodos apkeliavo ne vieną Lietuvos galeriją, daugelis prakalbo apie vieną geriausių Lietuvos portretistų. Kritikai ypatingai pažymi S. Paškevičiaus gebėjimą akimirksniu atrasti tinkamą rakursą,  atskleisti charakterio savybes, užfiksuoti ir išryškinti  portretuojamojo emociją. Apšvietimo (dažniausiai natūralaus) virtuoziškas valdymas įgalina fotoobjektyvo pagautą akimirką paversti meno kūriniu.

Gamtos grožis – kitas S. Paškevičiaus dėmesio objektas. Įvairių kelionių metu fotomenininkui teko fiksuoti ne tik Lietuvos, bet ir Tunguskos, Baikalo, Kolos, Karelijos, Kaukazo, Karpatų peizažus. Paminėtoje parodoje bus demonstruojami Nidos ir jos apylinkėse užfiksuoti vaizdai.

Paroda „Fotografuota Nidoje“ bus galima apžiūrėti jau nuo rugsėjo 16 dienos. Ji Nidos Tomo Mano muziejuje veiks iki rugsėjo 25 dienos.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė