Vilniuje vyresni nei 80 metų keleiviai viešuoju transportu visus metus važiuos už 10 Lt (2)

Vilniaus sav. nuotr.

Vilniaus sav. nuotr.

Vilniaus miesto savivaldybei šiandien pasiūlytas sprendimo projektas, kuriuo numatyta įvesti naują 365 dienų transporto bilietą asmenims, sulaukusiems 80 metų ir vyresniems. Šio bilieto kaina planuojama, kad bus 10 Lt, įsigyti jį bus galima nuo kitų metų sausio 1 dienos.

Naują 365 dienų bilietą už 10 Lt galės įsigyti ir nuo 1939–1990 metų okupacijų nukentėję asmenys: politiniai kaliniai ir tremtiniai, buvusių getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniai.

Planuojama, kad šiuo sprendimu Vilniaus miesto savivaldybės išlaidos viešojo transporto lengvatoms sumažės iki 10 milijonų litų.

Be to, viešojo transporto priemonėse iš vairuotojo bus galima įsigyti vienkartinius bilietus už 70 ct Jais naudotis galės keleiviai, kuriems, Lietuvos respublikos įstatymų numatyta tvarka, kelionėms viešuoju transportu taikoma 80 proc. nuolaida. Iki šiol vairuotojai prekiaudavo tik dviejų rūšių bilietais – be nuolaidos ir su 50 proc. nuolaida. Planuojama, kad vairuotojai pradės jais prekiauti jau kito mėnesio pradžioje.

Vilniuje gyvena virš 20 tūkst. gyventojų, kurių amžius 2013 m. sausio 1 d. duomenimis buvo 80 ir daugiau metų bei iki 500 politinių kalinių bei tremtinių. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos transporto lengvatų įstatymu, asmenims, kuriems sukako 80 ir daugiau metų, taikoma 80 proc. nuolaida, kuri kompensuojama iš savivaldybių biudžetų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė