Tibeto dvasinis vadovas Dalai Lama atvyko į Vilnių (nuotraukos, video) (3)

Jo Šventenybė Dalai Lama ir jį pasitinkantis Vytis Vidunas | delfi.lt, K.Čachovskio nuotr.

Jo Šventenybė Dalai Lama ir jį pasitinkantis Vytis Vidunas | delfi.lt, K.Čachovskio nuotr.

Rugsėjo 11 d. 14 val. į Vilnių keturių dienų viešnagei atvyko Tibeto dvasinis vadovas, Nobelio premijos laureatas Dalai Lama.

Aerouoste Tibeto dvasinį vadovą pasitiko Lietuvos–Indijos forumo prezidentas, Tibeto laisvės judėjimo narys, orentalistas Vytis Vidūnas, Tibeto rėmimo grupės atstovas Robertas Mažeika, Baltijos aplinkos forumo atstovė Rita Norvaišaitė.

Prie viešbučio garbingą svečią sutiko Baltijos aplinkos forumo atstovai Žymantas Morkvėnas, Kęstutis Navickas, Seimo Tarpparlamentinių ryšių Tibeto rėmimo grupės pirmininkė Dalia Kuodytė, Tibėto rėmimo grupės nariai Rūta Norkute ir Radvilė Racėnaitė bei būrys žurnalistų ir Tibeto vienuolių bendruomenės atstovų. Kai kurie pasitinkantys žmonės laikė Tibėto vėliavėles. Dalai Lama buvo apjuostas lietuviška tautine juosta su išsiuvinėta trispalve ir įrašyta Tibeto budistų mantra „Om mani padme hum“.  Svečiui taip pat buvo įteikta gėlių puokštė.

Viešėdamas Vilniuje Dalai Lama XIV  lankysis Seime, Vilniaus Rotušėje visuomenės atstovams skaitys paskaitą.

Aukščiausios Lietuvos valdžios atstovai su Tibeto dvasiniu lyderiu susitikti pabūgo. Seimo vadovybei buvo kilusi mintis svečio apskritai nepriimti parlamento rūmuose, tačiau galiausiai politikai to padaryti neišdrįso, – rašo 15min.lt.

Kinijos atstovai prieš Dalai Lamos viešnagę kaip reikiant apdorojo Seimo ir Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos vadovybę.  Po šio politinio lobizmo Lietuvos URM nusilenkė Kinijai ir parengė rekomendacijas kuriose nurodė, kad niekas iš aukštų vadovų neturi rodyti dėmesio Tibeto dvasinio lyderio asmeniui.

2011 metais Dalai Lamai viešint Estijoje, šios šalies prezidentas Tomas Hendrikas Ilvesas nepaisė Kinijos protestų ir susitiko su Tibeto dvasiniu lyderiu.

Tibeto dvasinis vadovas Lietuvoje yra viešėjęs 1991 ir 2001 metais. 2001 metais su juo privačiai buvo susitikęs tuometinis Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus.

BNS pranešė, kad Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė svarsto galimybę privačiais susitikti  su šiuo metu Vilniuje viešinčiu Tibeto dvasiniu vadovu.

„Derinama prezidentės ir Tibeto dvasinio lyderio privataus susitikimo galimybė“, – BNS sakė prezidentės atstovė spaudai Daiva Ulbinaitė.

Vėliau buvo pranešta, kad Pezidentė Dalia Grybauskaitė privačiai susitiko su Jo Šventenybe Dalai Lama. Apie šį šalies prezidentės ir Jo Šventenybės susitikimą nežinojo nei Dalai Lamos vizitą koordinuojantys Baltijos aplinkos forumo Lietuvoje atstovai, nei Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Tibetu grupės nariai. – rašo lrytas.lt.

Prezidentės spaudos tarnybos nuotr.

Prezidentės spaudos tarnybos nuotr.

Su Dalai Lama taip pat ketina susitikti per 40 Seimo narių, taip pat buvęs valstybės vadovas europarlamentaras Vytautas Landsbergis.

1990 metais Lietuvai atkūrus nepriklausomybę Dalai Lama atsiuntė sveikinimo telegramą ir tapo vienu pirmųjų pasaulio lyderių suteikusių mūsų šaliai moralinę paramą nelengvame kelyje į nepriklausomybę.

httpv://youtu.be/PCfICI2qdjI

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė