Pasauliniame aukštųjų mokyklų reitinge – net keturi Lietuvos universitetai (0)

Vilniaus Universitetas, „Wikipedija“ nuotr.

Vilniaus Universitetas, „Wikipedija“ nuotr.

Šiandien, rugsėjo 10 dieną, paskelbtame pasaulio universitetų reitinge „QS World University Rankings“ Vilniaus universitetas (VU), Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU), Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Kauno technologijos universitetas (KTU) pakliuvo tarp 4 proc. geriausiųjų pasaulio universitetų.

Dėl teisės pateikti tarp daugiau nei 800 geriausiųjų pasaulio universitetų varžėsi per 3 tūkst. aukštojo mokslo įstaigų.

Aukščiausiai iš Lietuvos universitetų įvertintas VU – jis užėmė 601–650 vietą. Į 701+ kategoriją pateko dar trys Lietuvos universitetai – VGTU, VDU ir KTU. Pastarasis šiemet vertintas pirmą kartą.

„Reitingai suteikia universitetui platų žinomumą tarp moksleivių, studentų, tėvų, socialinių ar verslo partnerių. Mezgant bendradarbiavimo ryšius su kitomis užsienio aukštosiomis mokyklomis, dažnai pasižiūrima, kokia potencialaus partnerio vieta reitinguose. Universitetui svarbi ne tik pati užimama pozicija, bet ir galimybė įvertinti savo tobulintinas ir stipriąsias puses kitų šalies ir regiono aukštųjų mokyklų kontekste“ – sako Kauno technologijos universiteto Strateginio planavimo ir kokybės direktorė dr. Solveiga Buožiūtė-Rafanavičienė.

Tiesa, reitingai kritikuojami dėl jų tariamo neobjektyvumo, per plataus ar per siauro kriterijų pasirinkimo, jie leidžia pakankamai lengvai ir suprantamai įvertinti aukštąją mokyklą kitų kontekste.

Aukščiausias vietas „QS World University Rankings“ užima Jungtinių Amerikos valstijų ir Jungtinės karalystės universitetai. Geriausiu pasaulyje pripažintas Masačusetso technologijos institutas, toliau rikiuojasi Harvardo universitetas, Kembridžo universitetas, Londono universiteto koledžas ir  Londono imperatoriškasis koledžas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė