Kas antras Lietuvos gyventojas bijo susirgti vėžiu (0)

MedicinaDaugiausiai nerimo Lietuvos gyventojams kelia vėžiniai susirgimai. Apie 45 proc. vyrų ir moterų bijo susirgti onkologinėmis ligomis, rodo „Seesam Insurance AS“ Lietuvos filialo užsakymu atliktas tyrimas. Baimė susirgti kitomis kritinėmis ligomis paplitusi gerokai mažiau. Miokardo infarktas labiausiai gąsdina 10 proc. gyventojų. Tiek pat apklaustųjų bijo smegenų insulto ir jo sukeltų komplikacijų.

Pasak Higienos instituto Sveikatos informacijos centro vadovo dr. Romualdo Gurevičiaus, kasmet Lietuvoje vėžiu suserga apie 15 tūkstančių asmenų.

„Nors tai yra 0,5 proc. gyventojų, tačiau ši liga klastinga ir gąsdinanti, susirgus, pavojus gyvybei vienas didžiausių. Be to, jos gydymas kainuoja nežmoniškai daug, – pasakoja R. Gurevičius, – Tačiau dažniausia mirties priežastimi Lietuvoje išlieka širdies ir kraujagyslių ligos. Deja, sergančiųjų amžiaus statistika nėra guodžianti – kritinėmis ligomis serga vis daugiau jaunų, darbingo amžiaus žmonių“, – teigia jis.

Tyrimo duomenimis, maždaug po 8 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai bijo susirgti išsėtine skleroze bei netekti regėjimo. O mažiausiai gąsdinanti kritinė liga Lietuvos gyventojams pasirodė inkstų funkcijos nepakankamumas – ją paminėjo 2 proc. apklaustųjų.

„Apklausos rezultatai šiek tiek stebina, per metus inkstų funkcijos nepakankamumo naujų atvejų suskaičiuojama apie 1300 – tai yra 6–7 kartus daugiau nei išsėtinės sklerozės ar regėjimo netekimo“, – pasakoja R. Gurevičius ir primena, kad visos kritinės ligos sudėtingos tiek fiziškai, tiek finansiškai.

„Nesvarbu kokia liga užklumpa – tokia, kuri visuomenėje kelia daugiausiai nerimo, ar tokia, apie kurią beveik nekalbama, visais atvejais sergančiam žmogui labai svarbu galimybė sveikti be papildomų rūpesčių“, – įsitikinęs R. Gurevičius.

Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimas atliktas 2013 m. liepos mėnesį. Jo metu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“  apklausė 1003 18-75 metų respondentus iš visos Lietuvos.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė