Lazdijų jaunimas kurs paveikslų galeriją po atviru dangumi (0)

Ar kada lankėtės paveikslų galerijoje po atviru dangumi? Jau šį rudenį užsukti į tokią galeriją pakvies Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokiniai. Pirmąją ekspoziciją sudarys dvylika paveikslų, kuriuose gimnazistai atskleidžia naują ir netikėtą požiūrį į zodiako ženklus.

„Šiuo metu rekonstruojamas greta mokyklos esantis parkas. Kad miestiečiai jį pamėgtų, nepakanka išpjauti krūmus, išgrįsti takelius ar pasodinti pievelę, reikia padaryti jį jaukų ir išskirtinį, papuošti įdomiais darbais, – sako Virginija Spitrienė, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui. – Nusprendėme, kad geriausiai tam tinka paveikslų galerija.“

Ilgai nelaukę mokiniai atsidavė kūrybai. Remdamiesi etnologo Liberto Klimkos darbais ir naudodami saulės, žemės, medžių ir kitus etnografinius motyvus, jaunuoliai naujai pažvelgė į kiekvieną zodiako ženklą. Vienoje paveikslo pusėje jie vaizdavo zodiako ženklus, kitoje – geriausiai juos atspindinčius metų laikus.

Mokiniai piešė ant plokščių vandeniui atspariais dažais, dažniausiai vieną darbą kūrė keliese. Visi paveikslai skirtingo dydžio, netaisyklingų formų.

„Kai tik bus baigta parko rekonstrukcija, jame pastatysime paveikslus, – planais dalijasi V. Spitrienė. – Ateityje norėtume papildyti ekspoziciją – tarkim, kiekviena abiturientų laida galėtų padovanoti parkui po originalų piešinį ar skulptūrą.“

Siekiant apsaugoti paveikslus nuo lietaus ir sniego, planuojama virš jų įrengti stogelius. Tikimasi, kad paveikslai parko lankytojus džiugins maždaug penkerius metus, vėliau juos teks atnaujinti.

Mokiniai turi ir daugiau sumanymų, kaip paversti parką patrauklia laisvalaikio praleidimo vieta. Jie ketina rūpintis jo aplinka, įrengti gėlynų, pastatyti atminimo lenteles nusipelniusiems gimnazijos mokiniams.

Įkurti paveikslų galeriją po atviru dangumi Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos jaunimą paskatino didžiausias Lietuvoje pilietiškumo ugdymo projektas „Kuriame Respubliką: visuomenės pilietinio veikimo kompetencijų ugdymas“. Jame iš viso dalyvauja ir savo iniciatyvas įgyvendina 120 švietimo įstaigų – bendrojo lavinimo ir profesinių mokyklų, kolegijų – iš 30-ies savivaldybių.

Projektą „Kuriame Respubliką“ įgyvendina VšĮ „Pilietinės visuomenės institutas“ kartu su partneriais: Ateitininkų federacija, Lietuvos Švietimo centrų darbuotojų asociacija, VšĮ „Pilietiškumo, demokratijos ir teisės programų centras“, VšĮ „Mes Darom“ ir kitais. Jį finansuoja Europos socialinis fondas pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ priemonę „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė