Vilniuje įvyks neįprastas koncertas – apšviesto fontano viduryje (video) (5)

Konstantino Sirvydo skveras | wikimapia.org nuotr.

Konstantino Sirvydo skveras | wikimapia.org nuotr.

Esant nelietingam orui, rugsėjo 11 d., (trečiadienį), 20 val., vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami rinktis į gyventojų pamėgtą ir neretai „Prancūzparkiu“ vadinamą Konstantino Sirvydo skverą, esantį pačioje sostinės širdyje. Šiame skvere esantis fontanas trečiadienį bus ryškiai apšviestas skirtingomis šviesomis, o jo viduryje koncertuos styginių ansamblis „NI&Co“ („Naujų idėjų kamerinis orkestras“).

Kultūrinės „Prancūzparkio“ idėjos sumanytojai stengiasi įgyvendinti savo nepaprastą sumanymą:  skvere rengti nemokamus aukštos kokybės koncertus su profesonaliu įgarsinimu ir itin moderniu apšvietimu, atsižvelgiant į autentišką skvero fontaną ir jo aplinką. Tai siekis Vilniaus miesto visuomenę ir jos svečius supažindinti su modernia intelektualia muzikine alternatyva, kurią kuria ir atlieka jaunieji kompozitoriai bei atlikėjai.

Šį trečiadienį vyks jau ne pirmas toks koncertas: rugpjūčio mėnesį skvere koncertavo grupės „Vėlių namai“ ir „World duo“. Na, o šįkart į „Prancūzparkį“ kviečiami styginių instrumentų tembro bei šiuolaikinės minimalistinės muzikos mylėtojai. Netikėtoje erdvėje savo programą pristatys stilingasis ansamblis „NI&Co“.

Šis koncertas kolektyvui bus tarsi pirmasis jų naujojo albumo pristatymo vakaras.
„NI&Co“ albumą išleido Vokietijos ir JAV leidybinė kompanija „Peermusic Classical“, o naująjį savo darbą kolektyvas pavadino „Music for Strings“ („Muzika styginiams“). Jame surinkta gražiausia kompozitorių M. Lauridsen, H. Otte, P. M. Hamel minimalistinė muzika styginiams. Būtent šių kompozitorių muzikos fragmentus klausytojai ir galės išgirsti K. Sirvydo skvere.

httpv://youtu.be/yoIrM46-TI0

Ansamblis „NI&Co“ yra Vilniaus miesto Rotušės rezidentas, jame grojantys muzikantai – profesionalūs jaunieji Lietuvos stygininkai. Kolektyvas koncertavo Didžiojoje Britanijoje, Šveicarijoje, Švedijoje, o šį rudenį su turu „Higher Energy“ koncertuos Vienoje, Berlyne, Vašingtone, Niujorke bei Los Andžele. Dar vienas jų albumo pristatymo koncertas Vilniuje – „Geltonos sofos klube“, rugsėjo 22 d., 19 val.

Kategorijos: Garsai, Kultūra, Menas, Vaizdai ir garsai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

5 komentarai

 1. Vyks ir "neįprastas" tautinių mažumų festivalis::

  tarptautinis folkloro festivalis
  „POKROVSKIJE KOLOKOLA”

 2. Vyks ir "neįprastas" tautinių mažumų festivalis::

  Šių metų rugsėjo 25 – 28 dienomis Lietuvos sostinės ypatinga liaudies atlikėjų balsų energetika ir įvairių tautinių kostiumų ryškios spalvos vėl užpildys Vilniaus koncertų salių ir bažnyčių erdves. Festivalis „Pokrovskije kolokola“ skirtas visų pirma tikriems gurmanams, žmonėms, gebantiems suvokti tradicinio liaudies meno jėgą. Pamatyti, kaip įvairiose šalyse žmonės vertina ir saugo savo tradicijas, perteikiant jas iš kartos į kartą, įvertinti liaudies kultūros grožį, pasimokyti dainavimo, šokio, apeigų meno pas tikrus tradicijų pateikėjus, tiesiog pabendrauti su liaudies atlikėjais, išklausinėti kaip buvo senovėje – štai galimybės, kurias festivalis suteikia savo klausytojams. Tai ypatingai svarbu šiandien, kada pseudokultūra pakeičia tikrąsias tradicijas. Taip pat labai svarbu parodyti, kad tradicinė kultūra neatsilieka nuo laiko, į ją atsigręžia žymūs kompozitoriai, režisieriai, pateikia ją žiūrovams nauja, šiuolaikiniam miesto žmogui lengviau suvokiama forma. Todėl tokie kūriniai kaip „Senasis tikėjimas“, „Etnosfera – naujas tradicijų dvelksmas“, „Liaudiškoji rapsodija“ gimsta šiame festivalyje ir kasmet tampa vis populiaresni. Globalios mūsų dienų meno komercializacijos metu festivalis „Pokrovskije kolokola“ stengiasi sukurti taip vadinamą „naują formatą“, kuriame menininkams suteikiama laisvos kūrybos niša, neapribojama „reitingais“ ir „glianciniais“ masinės kultūros standartais.
  Pavadintas festivalis pravoslavų šventės Švenčiausios Mergelės Marijos apsaugos garbei. Šiuo rudens metu buvo pabaigiami visi žemės ūkio darbai ir prasidėdavo kaimiškos šventės, vestuvės, buvo organizuojamos mugės. Vilniaus gyventojai ir sostinės svečiai įsitrauks į nuolat besikeičiantį spalvingą folkloro muzikos maratoną!
  “TU KELELI, TU VIEŠPAČIO” – dvasinių eilių pirma eilutė. Koncertas tokiu pavadinimu, skirtas festivalio „Pokrovskije kolokola“ atidarymui įvyks rugsėjo 25 d. 13 val. Znamenskaja cerkvėje. Bažnytinę dainuojamąją poeziją, tradicines Kalėdines ir Velykines giesmes, psalmes atliks folkloro kolektyvai iš Rusijos, Lietuvos, Ukrainos.
  Tą pačią dieną 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje, jau tapusio tradiciniu koncerto „MUZIKA GURMANAMS“ metu bus pristatyti Abchazijos, Baltarusijos, Estijos, Italijos, Lenkijos, Olandijos, Rusijos, Ukrainos, taip pat Lietuvos ir užsienio šalių etninių bendruomenių dainuojamojo, šokio ir apeiginio folkloro pavyzdžiai.

 3. festivalis::

  daugiu apie šį įdomų festivalį Al1kas cenzū1ra ne1praleidzia

 4. festi1valis::

  nes etno ansambliai koncertuoja už dyka. jie neturi pinigų rekl1amai

 5. festi1valis::

  o kulturos myletojai nerekla1muoja uz dy1ka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė