Obeliuose vyks paminklo atkūrimo darbų pristatymas (0)

Obelių paminklo atstatymo plakatasRugsėjo 7 d., , šeštadienį, 16 val., Obelių bendruomenės centras ir Obelių seniūnija (Rokiškio raj.) kviečia  į Obelių muziejaus aikštę, kur vyks paminklo 1941 m. birželio sukilimo dalyviams ir sovietinėms aukoms atminti atkūrimo darbų pristatymas. Renginio metu planuojamas susitikimas su sukilėlių giminėmis, monumento atstatymo darbų rėmėjais ir organizatoriais. 

Apie paminklą

1942 m. Obelių kapinėse, prie žuvusių Birželio sukilimo dalyvių kapų, vietos gyventojų lėšomis pastatytas įspūdingas betoninis monumentas.

Jo centre – Kristaus bareljefas, kuriam iš šonų – du Lietuvos karių bareljefai. Sunkiais vokiečių okupacijos laikais lėšų maždaug 8 m ilgio ir 3 m aukščio betoniniam monumentui aukojo Obelių krašto žmonės. Jiems monumentas buvo ypač brangus: jis įamžino ne tik sukilimą prieš sovietinę valdžią, bet ir pirmosios sovietinės okupacijos aukas – žuvusius, ištremtus krašto žmones. Jis simbolizavo laisvą, nenugalėtą Lietuvą. Paminklo projektą sukūrė ir darbams vadovavo Gurijus Kateščenka Obelių policijos viršininko ir klebono Leono Virkučio pavedimu.

Čia palaidoti asmenys: Kazys Petrauskas, Petras Putra, Algis Stankevičius, Juozas Šnioka, Konstantinas Seibutis, Jonas Baltrušaitis ir du nežinomi kariai.

Antrosios sovietinės okupacijos metais paminklas buvo nugriautas. Nuo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo obeliečiai puoselėja viltį atstatyti memorialą.

Sprendimą atstatyti paminklą Rokiškio rajono taryba priėmė 2010 m. spalio 29 d.

Obelių monumentui atstatyti šalies ir rajono įmonės, privatūs asmenys paaukojo per 50 tūkst. Lt,  Rokiškio rajono savivaldybė skyrė 18 tūkst. litų. Vien tik rugpjūtį kelios įmonės šiam kilniam tikslui paaukojo 7 tūkst. litų. Aukos paminklui atstatyti bus renkamos ir minėto pristatymo metu. Rėmėjai viešinami svetainėje http://www.obeliupaminklas.lt/

Paminklą šią savaitę pradėjo statyti uždaroji akcinė bendrovė „Žybartuva“.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė